12.09.2024
В Одесі судитимуть підпалювачів квартир
В Одесі завершено досудове розслідування у справі про спроби підпалу квартир. Обвинувальні акти відносно фігурантів – двох жителів Дніпропетровщини – скеровано до суду.
Про це проінформували сьогодні в обласному управлінні поліції.
На початку квітня 33-річна жінка повідомила до поліції, що хтось намагався підпалити квартиру, яку вона винаймає на сьомому поверсі в одній із багатоповерхівок у Пересипському районі Одеси. Вранці заявниця помітила, що килимок на вході в оселю пошкоджений вогнем, а біля дверей знаходиться пляшка з невідомою сумішшю.
За кілька днів потому до поліції звернулися ще дві жінки 56-ти та 62-х років з аналогічними заявами. Одна повідомила про виявлені ознаки підпалу орендованої нею квартири в Приморському районі, а друга – сусідської квартири в тій самій багатоповерхівці, де був перший підпал, лише двома поверхами нижче.
Співробітники управління карного розшуку ГУНП в Одеській області встановили, що до всіх злочинів причетні двоє жителів Кривого Рогу віком 40-ка та 37-ми років. Чоловіки мають ряд судимостей за крадіжки та наркозлочини, а відносно старшого у судах Закарпатської та Дніпропетровської областей знаходяться обвинувальні акти за розбій і крадіжку.
Аби підготуватись до першого підпалу та розвідати місцевість, зловмисники приїхали з Дніпропетровщини до Одеси за декілька днів. Напередодні скоєного вони принесли у багатоповерхівку необхідне знаряддя, яке сховали на загальнодоступному балконі. Інші ж два підпали спільники вчиняли без підготовки, приїжджаючи до Одеси за кілька годин до скоєння злочину.
Піднімаючись до обраних квартир, зловмисники заливали фарбою камери відеоспостереження та вічки у дверях всіх квартир, аби ніхто з мешканців будинку їх не помітив. Далі обливали заздалегідь заготовлену тканину та килимки на вході до осель потерпілих легкозаймистою рідиною, підпалювали їх та втікали до Кривого Рогу.
На щастя, внаслідок протиправних дій фігурантів ніхто не постраждав, полумʼя не розгорілось надто сильно, і гасло самостійно або вчасно було ліквідоване громадянами.
У ході подальших слідчо-розшукових заходів спільно зі слідчими відділень поліції № 1 та № 2 Одеського районного управління поліції № 1, до яких були залучені працівники Департаменту карного розшуку НПУ, управлінь кримінального аналізу ГУНП в Одеській та Дніпропетровській областях, за силової підтримки спецпідрозділу поліції Дніпропетровщини зловмисників розшукали і затримали.
Під час оглядів місць злочинів слідчі вилучили речі, які підпалювали зловмисники, а в ході санкціонованих обшуків за місцем їхнього мешкання – одяг, у якому чоловіки вчиняли підпали, та мобільні телефони, якими вони користувалися.
Допитавши усіх учасників процесу, провівши низку експертиз, слідчі територіальних підрозділів поліції під процесуальним керівництвом Приморської та Суворовської окружних прокуратур міста Одеси висунули фігурантам обвинувачення у двох закінчених та одному незакінченому замахах на умисне пошкодження чужого майна шляхом підпалу.
Обидва правопорушники перебувають у слідчому ізоляторі. Обвинувальні акти відносно них скеровані до суду для розгляду справи по суті. Згідно з ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України, чоловікам загрожує до 10-ти років позбавлення волі.
12.09.2024
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю