11.09.2024

У Тарутинському степу на Одещині в дику природу випустили 18 бабаків

На Одещині, в унікальному Тарутинському степу обживаються нові мешканці. Нещодавно в дику природу випустили 18 степових бабаків, повідомила організація Rewilding Ukraine.

Це команда, що працює над відновленням природних ландшафтів і поверненням диких тварин.

Степовий бабак — вид бабака, що мешкає в степах Східної Європи та Центральної Азії. Він селиться на відкритих рівнинах і біля полів. Колись ці тварини були широко поширені в Україні, але з XIX століття швидко зникли внаслідок полювання та розвитку землеробства. Сьогодні стабільні популяції виду збереглися лише на північному сході країни, хоча були спроби повернути вид і в інші регіони.

Бабаки не тільки кумедні тварини, вони відіграють важливу роль у відновленні екосистеми степу, сприяють збагаченню біорізноманіття та доповнюють харчові ланцюги.

Нову групу бабаків випустили у великий вольєр, де для них попередньо створили кілька штучних нір. Деякі з цих нір були оточені сіткою, яка не дозволяє тваринам негайно покинути нору, тож вони мають час адаптуватися до нової домівки.

«Бабаки звикають до нового місця, створюють нові нори або розбудовують ті, які ми для них підготували, — каже польовий співробітник Rewilding Ukraine Олександр Гайдаш. — Ми уважно стежимо за тваринами, щоб переконатися, що вони приживаються та процвітають, як і бабаки, яких ми оселили тут раніше».

Бабаки, випущені у 2020 році, утворили кілька колоній в вольєрі, а також розбудували колонію за його межами. Тварини почуваються добре і вже мають потомство.

Повномасштабна війна Росії проти України призвела до втрати значних територій сільськогосподарських угідь, тож багато ділянок степу та луків в країні буде додатково розорано, знищивши колонії бабаків. Деякі степові території вже суттєво постраждали внаслідок воєнних дій.

Екологи сподіваються, що в ці темні для країни часи Тарутинський степ, одна з останніх і найкраще збережених степових ділянок України та й загалом Європи, може стати притулком для бабаків та інших диких тварин і допомогти у післявоєнних зусиллях із відновлення природи.

Фото, відео з ФБ-сторінки Rewilding Ukraine


Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...