12.09.2024
В Одесі судитимуть організоване злочинне угруповання наркодилерів
В Одесі до суду спрямовані обвинувальні акти щодо учасників організованої злочинної групи, які збували наркотичний засіб канабіс та психотропні речовини амфетамін і Alfa PVP, відправляючи посилки по всій Україні.
До угруповання входили жителі Одеси віком від 24-х до 49-ти років. Кожен виконував свою роль – закупника, перевізника, фасувальника, розповсюджувача, повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції. Для пошуку «клієнтів» та обговорення з ними замовлень вони використовували соціальні мережі та мобільні додатки, а гроші за «товар» отримували на криптогаманці.
Протягом кількох місяців поліцейські задокументували понад 100 оборудок. Загальний дохід зловмисників щомісяця становив більше 2 млн 250 тис. грн. Заробіток від протиправної діяльності окремими особами використовувався не лише для власних потреб, а й для розширення наркобізнесу.
У якості речових доказів поліцейські вилучили наркотики та психотропи на загальну суму за цінами «чорного» ринку 1 млн 658 тис. 600 грн, а також ваги, пакувальний матеріал, «чорнові» записи, гроші, телефони та автомобіль.
Трьом учасникам організованої злочинної групи та одному їхньому пособнику, який не був посвячений у всі оборудки, слідчі висунули обвинувачення залежно від їхніх ролей за кількома статтями Кримінального кодексу України:
– за ч. 2 та ч. 3 ст. 307 - незаконне придбання, зберігання, пересилання з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин та наркотичних засобів, вчинений за попередньою змовою групою осіб, зокрема в особливо великих розмірах, повторно;
– за ч. 1 ст. 306 – використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, з метою продовження їх незаконного обігу.
За ці злочини чинним законодавством передбачене покарання до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.
Двом зловмисникам суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, ще двом – у вигляді застави, яку вони сплатили. Обвинувальні акти щодо всіх скеровані до суду для розгляду справи по суті.
Матеріали відносно організатора ОЗГ слідчі виділили в окреме провадження. Зловмиснику заочно повідомили про підозру за ч. 3 ст. 307 ККУ, він оголошений у розшук.
Заходи проводили працівники управління боротьби з наркозлочинністю, слідчого управління, управління кримінального аналізу ГУНП в Одеській області спільно з прикордонниками, за силової підтримки спецпідрозділів обласної поліції КОРД та батальйону поліції особливого призначення, під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.
Фото Головного управління Нацполіції в Одеській області.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю