07.02.2023

Від завтра одеські дитсадки працюватимуть в звичайному режимі, в школах – триватимуть канікули

Завтра, 8 лютого, одеські дитячі садочки, що працюють очно, повертаються до звичайного графіку роботи. Про це повідомила сьогодні директорка муніціпального департаменту освіти Олена Буйневич.

Вона зазначила, що діти будуть забезпечені харчуванням: приготування і доставку організовано з тих закладів, де є світло.

Стосовно ж шкіл очільниця департаменту проінформувала, що вимушені канікули триватимуть до кінця тижня. Очні заняття за рішенням адміністрації розпочнуть ті заклади, в яких є електропостачання. Про ситуацію в конкретній школі батьків мають повідомити в самому закладі освіти.

Нагадаємо, на незаплановані канікули школи відправили через критичну ситуацію із енергозабезпеченням міста.

26 січня внаслідок масованої ракетної атаки російських терористів було зруйновано дві підстанції та суттєво пошкоджено високовольтні лінії.

3-го та 4 лютого сталися дві масштабні аварії на ключовій підстанції "Укренерго", яка живила Одесу та Одеський район. В суботу без електрики залишились понад 500 тис. абонентів. За добу вдалося відновити енергопостачання більш ніж 200 тис. із них. Станом на неділю в Одесі та Одеському районі дуже обмежено світло мали 280-290 тис. абонентів. Сьогодні тривають аварійні відключення. Енергетики працюють над резервними схемами живлення.

Нагадаємо також: голова правління Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький на брифінгу в Одесі наголосив, що через російські ракетні та дронові атаки обладнання, яке є в області та в Україні в цілому, зазнало великого навантаження. Значну частину після ворожих ударів відновили, однак устаткування, яке було декілька разів пошкоджене, вичерпало свій технічний ресурс. Тож наслідки серії російських атак даються взнаки не лише безпосередньо під час влучань, а й через деякий час після цього, пояснив голова правління НЕК.

Тим часом в область звозять генератори для заживлення критичної інфраструктури – від Держслужби з надзвичайних ситуацій, ДТЕК, міністерства енергетики. До них перепідключають низку соціально важливих об’єктів (котельні, водоканалізаційні, насосні станції тощо). Так енергетики розвантажують мережу, щоб вивільнену потужність спрямувати на потреби побутових споживачів.

У Національній енергетичній компанії "Укренерго" сьогодні повідомили: в разі, якщо російські терористи не вдадуться до нових атак, на вихідні очікується повернення до графіків планових відключень, які діяли до 4 лютого.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки

РђРЅРѕРЅСЃРё

Загружается...