17.08.2022
«Зерновий коридор»: за 17 днів з українських портів вийшли 24 судна
За 17 днів роботи «зернового коридору» в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів вийшло 24 судна.
Про це повідомила Адміністрація морських портів України.
Сьогодні вранці з Одеського порту до точки формування каравану вийшли судна SARA та EFE, а з порту Чорноморськ – PETREL S. В напрямку Босфору рухається 33 тисячі тонн продовольства – пшениці, кукурудзи та соняшникової олії.
Вчора з портів Великої Одеси
За словами керівника Адміністрації морських портів України Олексія Вострікова, наразі необхідно збільшити інтенсивність роботи зернового коридору на вхід до портів. Основна мета – вийти на місячний обсяг перевалки більше 3 млн тонн, опрацьовуючи близько 100 суден на місяць.
Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
Згідно з домовленостями, йшлося про розблокування трьох українських портів – Одеського, Південного і Чорноморського (їх також називають портами Великої Одеси). Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде, запевняють українські посадовці.
Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено
Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів,
Як раніше заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. За його словами, в наявності зерна є приблизно на 10 млрд доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя, яке аграрії вже збирають.
Фото Адміністрації морських портів України.