23.03.2022

Путін шукає нові методи для втягування білорусів у війну, – українська розвідка

Путін шукає нові методи для втягування у війну проти України білорусів. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

За даними ГУР, співробітники російських спецслужб вивчають морально-психологічний стан військовослужбовців Білорусі та проводять «індивідуальні бесіди» з рядовим складом. Таким чином путінські емісари намагаються схилити білоруських військових до участі у війні з Україною, нехай навіть не у складі ЗС Білорусі.

За виконання «спеціальних завдань» білорусам пропонується грошове забезпечення у розмірі $1000-1500 на місяць. На додаток – пільгове навчання у російських військових вищих навчальних закладах (наприклад, рязанське повітрянодесантне командне училище).

Зокрема, такі випадки зафіксовані в підрозділах 103 повітрянодесантної дивізії ЗС Білорусі та Гомельській прикордонній групі.

Попри це, серед білоруських військових відзначається дуже низький рівень мотивації щодо участі у бойових діях. Ті ж, хто дав згоду, виключаються зі списків особового складу своїх підрозділів для продовження служби не в лавах ЗС Білорусі.

Наразі серед вищого воєнно-політичного керівництва Білорусі відбуваються суперечки щодо можливості залучення до бойових дій в Україні. Переважна кількість особового складу, яка відмовляється від участі у так званій «спеціальної операції», перевіряється на зв’язки з опозицією. Нелояльних до РФ командирів – замінюють.

В Україні ж вважають, що білоруси мають знайти в собі сили опиратися наказам лукащенка і путіна. Зокрема, про це заявила Віце-прем’єр-міністр – Міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в інтерв’ю польському TVP World.

"Існуюча там (в Білорусії) диктатура влади може призвести до того, що країну використають як полігон, а її населення – як живу силу. Але ми точно знаємо: білоруси не хочуть наступати, бо розуміють, що ми змушені будемо їх вбивати. І ось тут перед ними постає дилема: чи готові вони позбутися впливу свого диктатора лукашенка і знайти в собі сили опиратися його злочинним наказам?", – резюмувала Ірина Верещук.

ПОТЕРИ
Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300