13.11.2019 | Наука

Міжнародні зустрічі і Докторська школа з екології: одеські науковці – у Львові

Одеські науковці-екологи взяли участь у міжнародній Відкритій науковій конференції у Львові та підписанні національної та міждержавної угод про започаткування Докторської школи з екології.

Делегацію Одеського державного екологічного університету на представницькому форумі очолював ректор вишу Сергій Степаненко.

Тему конференції, яку проводив Інститут Карпат НАН України, було визначено так: «Smart Green & Smart Blue: природні рішення і підходи до екосистемних послуг в екологічному менеджменті, плануванні та політиці».

Її мета – проведення оцінки сучасного стану реалізації «розумних» екологічних, «зелених» та «синіх», технологій щодо вирішення проблем урбанізованих територій з огляду на перспективи їхнього подальшого розвитку: впровадження й застосування політичних, управлінських і технологічних інновацій.

У заході брали участь науковці з Австрії (Університет природних ресурсів та наук про життя, Відень), Естонії (Естонський університет наук про життя), Латвії (Латвійський університет), Монголії (Національний університет Монголії, Ховдський університет), В'єтнаму (Ханойський університет науки і техніки, Хошимінський університет природних ресурсів та навколишнього середовища) та України (Одеський державний екологічний університет, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Інститут екології Карпат НАН України, НУ «Львівська політехніка», Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний лісотехнічний університет), а також представники Департаменту містобудування Львівської міської ради.

На конференції розглядалися наступні питання:
- регенерація урбанізованих територій з використанням природних рішень;
- природні рішення для покращання добробуту населення в містах;
- «зелена» та «синя» інфраструктура у сфері просторового планування та ландшафтної архітектури;
- поліфункціональне управління річковими басейнами на основі природних рішень та відновлення екосистем;
- природні рішення для підвищення сталого використання речовини та енергії;
- природні рішення для підвищення страхової цінності екосистем;
- збільшення поглинання вуглецю з використанням природних рішень;
- «зелена» (у т.ч. біобазова та циркулярна) економіка для міст і їхньої територіальної стійкості;
- інтеграція культурних цінностей і екосистемних послуг у планування і менеджмент природокористування.

Також у Львові відбулася знакова подія – підписання національної та міждержавної угод про започаткування Докторської школи з екологічної політики, менеджменту та техноекології.

Національна угода підписана українськими партнерами: Інститутом екології Карпат НАН України, Одеським державним екологічним університетом та Харківським національним університетом ім. В. Каразіна, а міждержавна – також партнерськими університетами з Монголії та В'єтнаму. Після завершення проекту та початку роботи Докторської школи за новою програмою зможуть навчатися здобувачі наукового ступеня доктора філософії з різних країн.

Крім того, відбулась координаційна нарада консорціуму проекту Erasmus+ INTENSE, на якій обговорювався стан підготовки електронних навчальних та міжнародних масових відкритих онлайн курсів зі збалансованого розвитку, а також організаційні питання.

А ще учасників форуму ознайомили із зеленими зонами м. Львова – їх облаштуванням у ландшафті, структурою, історико-культурним значенням, проблемами та перспективами розширення та облаштування. Зокрема, гості відвідали регіональний ландшафтний парк «Знесіння», музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. К. Шептицького та оглянули місто Лева з Високого Замку.

Фото надані Одеським державним екологічним університетом.

Информагентство "Вiкна-Одеса"

Реклама альбомов 300
Аккерманская крепость
Экологический университет 300х80
Реклама альбомов_2  300