21.03.2025
Масована атака дронів на Одесу: постраждали троє підлітків, під ударами була цивільна інфраструктура
Увечері 20 березня, орієнтовно з 22:00 до 23:30 російські агресори вчинили масовану атаку по Одесі ударними безпілотними літальними апаратами типу «Shahed».
Під ударами були об’єкти цивільної інфраструктури.
✔️За інформацією Одеської обласної прокуратури, внаслідок атаки поранення отримали троє 17-річних хлопців. У неповнолітніх діагностовано опіки. Їм надано медичну допомогу.
✔️Пошкоджено та зруйновано будівлі двох торгових центрів, низку магазинів, СТО, автосалон, складські приміщення приватного підприємства, будівлю гіпермаркету та автівки містян.
✔️Спалахнули масштабні пожежі, в ліквідації яких було задіяно понад 70 рятувальників ДСНС і 22 одиниці пожежної техніки.
Відео Одеської мерії.
Відео Головного управління ДСНС в Одеській області.
✔️Огляд триває, повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. На місцях подій правоохоронці документують наслідки збройної агресії РФ.
За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1 ст. 438 КК України). Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Одеській області.
✔️«Це була, мабуть, наймасованіша атака Shahed-136 по Одесі за три роки», – написав у своєму
Він зазначив, що російські терористи використовують нову тактику ударів: «Окрім озвученого раніше вичікування та накопичення в морі, вони почали заходити на місто на висотах понад 2 тис. метрів. Потім дрон різко йде в піке.
На таких висотах збити дрон звичайною стрілецькою зброєю практично неможливо. Мобільна вогнева група не дістає його своїм озброєнням. Дістати можуть лише засоби на кшталт зенітно-самохідної установки (ЗСУ) Gepard і вище.
При цьому пікірування з висоти понад 2 кілометри на швидкості 80-90 м/с вкрай негативно впливає на точність. Але чи потрібна їм точність у такому випадку? Терор заради терору. Ці нальоти – чистий терор, вбивство, руйнування, залякування...
Переговори, кажете?
Дайте Україні більше засобів ППО – як ЗСУ, так і ЗРК малого/середнього/великого радіусу дії, а також РЕБ».
«Ворог не стоїть на місці, постійно вдосконалює тактику. З початку 2025 року це вже не перший експеримент, спрямований на підвищення ефективності їхнього терору», – нагадує Олександр Коваленко.
Докладніше
✔️21 березня вночі внаслідок повторної атаки БпЛа також пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури у Білгород-Дністровському районі.
✔️Повітряне командування «Південь» повідомило, що загалом у ніч на 21 березня на Одещині протиповітряною обороною півдня України збито 27 ворожих ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників інших типів.
Упродовж минулої доби, 20 березня, знищено п’ять розвідувальних БпЛА, з яких три «Supercam» та по одному «ZALA» й «Орлан-10», а також шість ударних дронів «Ланцет» та п’ять «Молній».
Фото Головного управління ДСНС в Одеській області, Одеської обласної прокуратури.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю