16.03.2025

Убивство активіста в Одесі: підозрюваного взято під варту

Сьогодні, 16 березня, Київський районний суд міста Одеси обрав запобіжний захід підозрюваному в убивстві громадського активіста Дем'яна Ганула.

До суду фігуранта доставили у бронежилеті і касці. Його взято під варту без права внесення застави.

Злочин було скоєно вдень 14 березня у центрі Одеси, на проспекті Українських Героїв. Зловмисник вистрелив у Ганула і з місця події втік. За п'ять годин співробітники Нацполіції та СБУ затримали підозрюваного. У квартирі, де він переховувався, знайдено зброю, яка ймовірно й була знаряддям убивства.

Як повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції, фігурант – 46-річний військовослужбовець з Київщини, який перебував у розшуку за самовільне залишення військової частини.

Офіційний коментар з цього приводу надали в 28-й ОМБр ім. Лицарів Зимового походу:

«Злочин, який стався в Одесі, глибоко шокував всіх. Цьому нема будь-якого виправдання.

Підозрюваний старший лейтенант Шалаєв Сергій Сергійович, був переведений 13.07.2024 з військової частини А0139, допущений до ТВО офіцера резерву запасної роти. Після переведення практично весь час перебував на лікуванні. До району виконання бойових завдань не залучався.

Не прибув з відпустки до місця проходження служби та вважається у СЗЧ з 22.02.2025 року.

Вся потрібна інформація надана правоохоронним органам. Цей ганебний злочин обов'язково буде розкрито і злочинець має понести найсуворіше покарання. Про всю необхідну інформацію щодо цього злочину буде обов'язково повідомлятись.

Бригада продовжує стримувати та знищувати ворога на Торецькому напрямку.

Наші щирі та глибокі співчуття родині та близьким Дем'яна Ганула».

Слідчі повідомили затриманому про підозру за п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України – в умисному вбивстві, вчиненому на замовлення, та ч. 1 ст. 263 ККУ – в незаконному носінні, зберіганні, придбанні вогнепальної зброї й бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Йому загрожує довічне ув'язнення.

Слідство триває під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Фото, відео Головного управління Нацполіції в Одеській області.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...