11.02.2025
В Одесі знизилася захворюваність на гострі кишкові інфекції, ГРВІ та грип
За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, захворюваність на ГРВІ та грип в Одесі за минулий тиждень порівняно з попереднім зменшилася на 7,1%.
Про це повідомили сьогодні в Одеській мерії.
✔️ Всього за останній тиждень на ГРВІ та грип захворіли 4068 одеситів, серед яких 70,9% становили діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ та грип в Одесі перебуває нижче за епідпоріг на 23%. Захворюваність перебуває в межах сезонних коливань для цієї пори року.
✔️ На COVID-19 протягом минулого тижня захворів 21 одесит, з них 10 дітей.
✔️ Захворюваність на гострі кишкові інфекції за останній тиждень зменшилася на 14,8%, порівняно з попереднім тижнем, і склала 46 випадків, з яких 76,1% — діти.
✔️ Як повідомили фахівці Центру контролю та профілактики хвороб, за минулий тиждень зареєстровано дев'ять випадків підозри на кашлюк, що на три випадки менше, ніж попереднього тижня.
✔️ Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалася поодинокими випадками. Випадків дифтерії, кору, краснухи, правця не зареєстровано.
06.02.2025
Затримано російських агентів, які намагались пустити під укіс вантажний потяг на Одещині, ‒ СБУ
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю