07.10.2024
Поїзд № 148/147 Одеса-Київ курсуватиме за зміненим маршрутом, – Укрзалізниця
Поїзд №148/147 Одеса-Київ тимчасово працюватиме за зміненим маршрутом. Про це попередила сьогодні Укрзалізниця. Причина – ремонтні роботи на залізниці в межах Черкаської області.
Йдеться про рейси з Одеси з 22 жовтня по 3 грудня та з Києва – з 23 жовтня по 4 грудня. Поїзди прямуватимуть в обхід Черкас, Золотоноші, Гребінки та Борисполя.
У цей період пасажири, що планують прямувати з Одеси до Черкас, зможуть пересісти на станції Ім. Т.Шевченка з поїзда №148/147 на приміський поїзд № 6022 Ім.Т.Шевченка-Черкаси, у зворотній бік пасажири з Черкас зможуть подорожувати приміським поїздом № 6029 Черкаси-Ім.Т.Шевченка та здійснити пересадку на рейс № 147/148 до Одеси.
Пасажири, які планують їхати з Гребінки та Борисполя до Одеси, зможуть скористатися пересадкою на станції Київ-Пас з приміського поїзда № 6819 Гребінка-Київ на поїзд № 105 до Одеси, у зворотній бік пасажири можуть дістатись до Києва поїздом № 106 з подальшою пересадкою на поїзд № 6804 Київ-Гребінка.
Пасажирів, що їхатимуть з Одеси до Києва та зворотно, також попереджають про зміну часу прибуття до Києва: поїзд приходитиме о 9:10. Зворотно відправлятиметься зі столиці о 16:55, прибуваючи до Одеси без змін – о 8:34.
Очікується, що після ремонтів поїзди повернуться до попередніх графіків та маршрутів – 5 грудня із Одеси та з 6 грудня – з Києва.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю