02.08.2023

Нічна атака дронів: російські терористи вдарили по портовій інфраструктурі на Одещині

У ніч на 2 серпня російські терористи атакували Україну іранськими ударними безпілотниками типу «Shahed». Пуски здійснювались із трьох напрямків – Курськ, Приморсько-Ахтарськ (РФ), Чауда (тимчасово окупований Крим).

За інформацією командування Повітряних Сил ЗСУ, Протиповітряна оборона знищила 23 БпЛА, більшість «шахедів» збито на Київщині та Одещині.

Під час нічної атаки по півдню Одеської області силами протипровітряної оборони знищено 11 ударних безпілотників типу «Shahed-136», уточнили в Оперативному командуванні «Південь». Однак, на жаль, частина дронів уразила портову інфраструктуру.

Ворог прицільно атакував об’єкти портової та промислової інфраструктури на Дунаї. Як повідомили в офісі Генерального прокурора України, внаслідок обстрілу пошкоджень та руйнувань зазнали елеватор, зернові ангари, резервуари одного з вантажних терміналів, виробничі, складські та адміністративні приміщення, триповерхова будівля Морського вокзалу в Ізмаїлі.

За процесуального керівництва Ізмаїльської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Огляд триває, повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. На місцях подій працюють прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями, які фіксують наслідки обстрілу.

«Чергова ніч війни, чергова ніч роботи нашої героїчної ППО. Захищаємося на максимумі наявних сил. Збито багато «шахедів». На щастя, обійшлося без жертв. На жаль, є пошкодження. Найсуттєвіші – на Півдні країни. Російські терористи знову били по портах, по зерну, по глобальній продовольчій безпеці. Усі наші оперативні служби спрацювали ефективно. Світ має реагувати. Коли мішенню є цивільні порти, коли терористи свідомо руйнують навіть елеватори – це загроза всім на всіх континентах. Росію можна й треба зупинити», – так прокоментував нічну атаку ворога по Одещині Президент України Володимир Зеленський.

Фото Оперативного командування «Південь», Одеської обласної прокуратури.


Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300