23.07.2023
Нічна атака на Одесу: російські терористи випустили 19 ракет
Протягом нічної ракетної атаки на Одещину російські терористи застосували 19 крилатих ракет різних типів. Про це повідомило командування Повітряних Сил Збройних Сил України.
Окупанти серед ночі випустили:
•5 крилатих «Онікс» з берегового ракетного комплексу «Бастіон» (Крим);
•3 крилаті ракети повітряного базування Х-22 – пуски здійснювались з літаків Ту-22МЗ (акваторія Чорного моря);
•4 крилаті ракети морського базування «Калібр» – імовірно з підводного човна (акваторія Чорного моря);
•5 крилатих ракет наземного базування «Іскандер-К» (Крим);
•2 балістичні ракети «Іскандер-М» (Крим).
В результаті бойової роботи силами та засобами Повітряних Сил знищено 9 повітряних цілей:
•4 крилаті ракети морського базування «Калібр»;
•5 крилатих ракет наземного базування «Іскандер-К».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що надзвукові ракети типу Х-22 та «Онікс» – надскладні для ураження. Х-22 летять з високою швидкістю (понад 4 тис. км/год) і заходять на ціль по балістичній траєкторії. Тому для їх збиття потрібні відповідні засоби - як-от Patriot, пояснив речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі
«Онікс» – протикорабельні ракети, які спочатку летять на великій висоті, їхня швидкість – понад 3 тис. км/год. А під час заходу на ціль опускаються до 10-15 метрів, дуже низько над поверхнею води. РФ використовує їх для наземних цілей і морського узбережжя. Через те, що вони летять так низько, їх «виявити важко, не те що збити». Останніми днями Росія використовує ці ракети для атак по півдню України.
Про наслідки чергового ракетного удару по Одесі
Фото: Костянтин Ліберов і Влада Ліберова.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю