11.07.2023
Питна вода в Одесі відповідає нормам, купатись в морі заборонено
Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України повідомив про результати щоденного моніторингу стану питної води.
За даними досліджень, нестандартні проби не виявлені, питна вода відповідає нормам.
Що ж до води морської, фахівці наголошують: минулого тижня періодично спостерігалось поліпшення якості проб за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, але ця тенденція має короткостроковий характер.
Результати змінюються залежно від погодних умов (температура, напрямок вітру), завдяки яким з морського дна може підійматись осад, а також потрапляти нові засмічені водні маси зі сторони гирла річки Дніпро.
Досі тривають роботи з ліквідації наслідків підриву російськими терористами Каховської ГЕС, у зв’язку з чим зберігається небезпека для населення при відвідуванні узбережжя та при купанні в Чорному морі.
Наразі в Одесі діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морських водних біоресурсів, а також риби сумнівного походження.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю