26.06.2023

Одеські фахівці продовжують моніторинг стану морської та питної води

Фахівці продовжують моніторити стан морської та питної води на Одещині. Нові дані оприлюднив сьогодні Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За його інформацією, питна вода відповідає нормам (це ж стверджують і в "Інфоксводоканалі"). Щодо води морської, то в пробах, відібраних 21 червня в Одеському порту, знову виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 (він не є збудником холери, але може викликати гострі кишкові інфекції).

Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб нагадує, що купання в морі на пляжах Одеси ЗАБОРОНЕНО.

А для профілактики гострих кишкових інфекцій фахівці настійно рекомендують дотримуватись правил санітарії та гігієни:

– пийте лише кип’ячену або бутильовану воду;
– ретельно мийте руки з милом, особливо після санвузла, після приходу з вулиці, перед приготуванням їжі, перед доглядом за дітьми;
– ретельно мийте фрукти та овочі кип’яченою водою;
– купуйте продукти тільки в офіційних місцях продажу;
–готуйте їжу, особливо для дітей, перед кожним прийомом їжі, не зберігайте готову їжу тривалий час;
– дотримуйтесь термінів зберігання продуктів, при будь-якому сумніві в їх якості відмовтеся від їх вживання;
– не купуйте рибу та морепродукти на стихійних ринках.

Як раніше повідомлялося, руйнування російськими терористами Каховської ГЕС спричинило масштабну техногенну повінь. Серед іншого йдеться про підтоплення кладовищ, скотомогильників, складів ядохімікатів, вигрібних ям, звалищ тощо. Все це несе реальну загрозу потрапляння у Чорне море збудників особливо небезпечних інфекційних хвороб та токсичних речовин.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, У водоймах Херсонської, Одеської та Миколаївської областей окремі показники стану води значно перевищили встановлені гігієнічні та санітарні норми. Під найбільшою загрозою опинилася Одещина, де були зафіксовані найбільш суттєві та постійні перевищення санітарно-хімічних, мікробіологічних і токсикологічних показників. Серед небезпечних збудників захворювань – сальмонели, ротавірус, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка.

Після підриву ГЕС було зафіксовано, як з Дніпра у Чорне море стрімкою течією виносить сміття, уламки меблів, човни, будівельні конструкції і навіть будинки, автомобілі, діжки з мастилами, холодильники, плавучі острівці з рослин, відірвані від суші тощо. Крім того, через повінь позривало мінно-вибухові загородження, що їх окупанти облаштовували на лівому, тимчасово окупованому березі Дніпра. Наразі велика кількість мін дрейфує у воді, вони не такі помітні, як морські міни, і дуже небезпечні. Отже загроза мінної небезпеки залишається високою, особливо після штормової негоди.

Нагадаємо: у зв’язку з суттєвим погіршенням якості води в Чорному морі, наявності в ній великої кількості збудників інфекційних хвороб, міська комісія ТЕБ і НС визнала морську воду в Одеській затоці непридатною для купання, а одеські пляжі – небезпечними для відпочинку.

Купання в морі категорично заборонено. На пляжах міста посилено охорону правопорядку, працює муніципальна варта. Також заборонено вилов та вживання свіжої морської риби, чорноморських морепродуктів. Введено заборону на торгівлю цими морепродуктами. Якщо ви помітили реалізацію морської риби та морепродуктів на стихійних ринках, в мерії просять повідомляти про це за телефонами: 098 798 47 93, 093 411 00 33.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки