06.02.2023
В одеських закладах освіти – вимушені канікули
В Одесі у зв’язку з критичною ситуацією із забезпеченням міста електроенергією оголошено позапланові канікули у закладах освіти.
У понеділок і вівторок, 6-го та 7-го лютого, вони не працюватимуть. Про це повідомила директорка департаменту освіти Олена Буйневич.
Стосовно дошкільних закладів, вона уточнила, що у всіх очних садочках працюватимуть чергові групи.
Чи обмежиться ця вимушена пауза в навчальному процесі лише двома днями, наразі невідомо. За словами Олени Буйневич, це вирішуватиметься у вівторок – по ситуації.
Нагадаємо, 3-го та 4 лютого
Тим часом
Голова правління Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький на брифінгу в Одесі наголосив, що внаслідок російських атак ракетами і дронами обладнання, яке є в області та в Україні в цілому, перенесло велике навантаження. Значна частина після ворожих ударів була відновлена, однак обладнання, яке було декілька разів пошкоджене, вичерпало свій технічний ресурс. Тож наслідки серії російських атак даються взнаки не лише безпосередньо під час влучань, а й через деякий час після цього, пояснив голова правління НЕК.
Він також запевнив, що в Одеській області роботи з відновлення постраждалих від російських терористів енергооб’єктів йдуть "у посиленому режимі". За словами Володимира Кудрицького, компанія сфокусувалася на одному із цих об’єктів, який дозволить якнайшвидше відновити електропостачання знеструмлених через масштабну технологічну аварію Одеси та Одеського району. На ньому цілодобово працюють 5 аварійних бригад – це максимум, який можна тут розмістити. За прогнозами, відновлювальні роботи на цьому об’єкті, які ведуться з максимально можливою швидкістю, закінчаться до наступної п’ятниці, після чого можна очікувати значного покращення ситуації із графіками відключення, прогнозує очільник НЕК.
05.02.2023
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю