04.02.2023

Одеса та частина Одеського району знеструмлені через масштабну аварію

Сьогодні зранку знову було знеструмлено Одесу та частину Одеського району: сталася друга за останню добу масштабна аварія на підстанції НЕК "Укренерго". Про це повідомили у ДТЕК Одеські електромережі.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

У свою чергу Національна енергетична компанія "Укренерго" про причини знеструмлення і перспективи відновлення електроживлення проінформувала наступним чином:

Що сталося?

В магістральній мережі на Одещині сталася масштабна аварія. Сьогодні вранці на одній з високовольтних підстанцій, через яку заживлюється Одеса, вийшов з ладу автотрансформатор, відновлений після пошкоджень під час російських атак. Через це в місті та декількох прилеглих до Одеси районах області діють мережеві обмеження, оскільки неможливо доставити споживачам електроенергію в повному обсязі. В Одесі – аварійні відключення. В більшості інших районів області не існує перешкод для доставки електроенергії споживачам.

В чому причина аварії?

Під час декількох останніх ракетних атак ворог навмисно обирав ціллю високовольтну інфраструктуру Одещини, намагаючись знеструмити область. Всі високовольтні підстанції в регіоні зазнали значних уражень. Ремонтні бригади "Укренерго" відновлювали функціонал неодноразово пошкодженого обладнання, яке працювало за резервними схемами. Через це для міста і деяких районів Одеської області діяли мережеві обмеження. Такий режим роботи, на який енергетики змушені перейти через обстріли, призвів до відмови неодноразово пошкодженого обладнання.

Коли відновлять енергоживлення?

На жаль, масштаб аварії доволі суттєвий, тож і обмеження енергоживлення цього разу будуть більш тривалими. Наразі неможливо визначити конкретну годину, коли енергоживлення буде повністю відновлено. Разом з Одеською ОВА та обленерго фахівці "Укренерго" розробляють резервні схеми заживлення Одеси та прилеглих районів. Ремонтні бригади цілодобово працюють для усунення наслідків та відновлення енергоживлення.

***

НЕК також повідомила, що споживання електроенергії загалом по країні сьогодні знизилось, порівняно з робочим днем. Водночас дещо збільшилось виробництво на теплових електростанціях. Відповідно зменшився дефіцит потужності.

ГЕНЕРАЦІЯ: Вийшов з ремонту один блок на тепловій електростанцій. Також завдяки відновленню трансформаторного обладнання на підстанції "Укренерго", включено в роботу ще один блок на одній з електростанцій.

ДЕФІЦИТ: Водночас наявний обсяг виробленої електроенергії недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Дефіцит потужності зберігається. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення процесів, необхідних для роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення.

ПРИЧИНА ДЕФІЦИТУ: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. 13 ракетних та 15 дронових атак завдали значних пошкоджень об’єктам високовольтної мережі та електростанціям.

ОБМЕЖЕННЯ: до всіх обленерго доведені ліміти споживання. Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.

РЕМОНТИ: завершено ремонт та включено в роботу одну з ліній електропередачі на півдні країни. Це дозволить передати більше електроенергії у південний регіон, у тому числі у деокуповану Херсонщину.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300