20.10.2022

Зерновий коридор: з українських портів експортовано вісім мільйонів тонн агропродукції

За час дії «Зернової ініціативи», з моменту виходу першого судна з українським зерном експортовано вже 8 млн тонн агропродукції. Про це повідомила сьогодні Адміністрація морських портів України.

Всього з українських портів вийшли 362 судна з продовольством для країн Азії, Європи та Африки.

Зокрема, сьогодні, 20 жовтня, з порту «Південний» вирушили два судна – ATLANTIS ALMERIA та ARIS T – з 82 тис. тонн агропродукції. Продовольство прямує до країн Азії та Європи.

«Сьогодні ми подолали черговий рубіж – 8 млн тонн української агропродукції відправлено до країн світу. Всі служби портів працюють на повну потужність. І не зважаючи на довгі і частіші перерви у роботі, пов'язані з повітряними тривогами, в цьому місяці ми плануємо перевалили через причали портів Великої Одеси більше 3 млн тонн», – повідомив керівник підприємства Олексій Востріков.

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Термін її дії розрахований до 22 листопада 2022 року.

Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено ракетну атаку на Одеський порт.

Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів, вийшло з Одеси 1 серпня. 5 серпня з Чорноморського порту вирушив перший караван з трьох суден. А 8 серпня перший балкер з українською агропродукцією залишив порт «Південний».

Як раніше заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. Загалом йдеться про зерно приблизно на 10 млрд. доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя.

16 жовтня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром. Йшлося про реалізацію «Зернової ініціативи» та продовження її дії після 22 листопада 2022 року.

Фото Адміністрації морських портів України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300