29.08.2022

«Зерновий коридор»: за 29 днів з українських портів вийшли 56 суден

Сьогодні з Одеського та Чорноморського портів вийшли три судна, якими відправлено 40 тис. тонн пшениці та кукурудзи до Єгипту, Румунії та Туреччини.

Про це повідомила Адміністрація морських портів України.

До кінця доби очікується заход до портів Великої Одеси трьох балкерів під завантаження пшениці, соняшника, та кукурудзи.

За ці вихідні порти Великої Одеси прийняли 13 суден під завантаження 290 тис тонн пшениці, кукурудзи та олії, які попрямують до портів Ливії, Іспанії, Італії, Ізраїлю, Німеччини, Єгипту та Туреччини.

В той же час 9 суден з 271 тис. тонн пшениці, олії, ячменю, ріпаку та кукурудзи було відправлено до портів Іспанії, Нідерландів , Єгипту, Туреччини, Франції та Китаю.

Загалом в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування за 29 днів роботи «зернового коридору» з українських портів вийшло 56 суден, які вивезли більш ніж 1,3 млн тонн агропродукції до 18 країн світу.

Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Згідно з домовленостями, йшлося про розблокування трьох українських портів – Одеського, Південного і Чорноморського (їх також називають портами Великої Одеси). Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде, запевняють українські посадовці.

Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено ракетну атаку на Одеський порт.

Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів, вийшло з Одеси 1 серпня. 5 серпня з Чорноморського порту вирушив перший караван з трьох суден. А 8 серпня перший балкер з українською агропродукцією залишив порт «Південний».

Як раніше заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. За його словами, в наявності зерна є приблизно на 10 млрд доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя, яке аграрії вже збирають.

Фото Адміністрації морських портів України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки