05.08.2022

З портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським зерном

Сьогодні зранку з портів Великої Одеси вирушив караван суден з українським збіжжям – перший від початку повномасштабного російського воєнного вторгнення в Україну.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, зазначивши, що «сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту "Чорноморськ".

На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN Та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччині, Великої Британії та Ірландії.

«Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку», – наголосив український посадовець.

Він уточнив, що для цього планується забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки.

«Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша мета – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний"», – заявив Олександр Кубраков.

Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Згідно з домовленостями, розблокованими мають бути три українські порти: Одеський, Південний і Чорноморський. Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде, запевняють українські посадовці.

Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено ракетну атаку на Одеський порт.

Перше судно з українським збіжжям із 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне воєнне вторгнення в Україну, заблокувавши цивільне судноплавство й роботу наших портів, вийшло з Одеси 1 серпня.

Загалом, як заявив Президент України Володимир Зеленський, на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. За його словами, в наявності зерна є приблизно на 10 млрд доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя, яке аграрії вже збирають.

Фото зі сторінки Олександра Кубракова в Фейсбуку.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300