08.08.2022

Над Одещиною знищено ворожу ракету

Сьогодні, 8 серпня, близько 10:00, з акваторії Чорного моря російські окупанти випустили чотири крилаті ракети морського базування типу «Калібр».

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Протиповітряною обороною збито усі цілі, повідомили в командуванні Повітряних сил ЗСУ.

Одну ракету, випущену з ворожого підводного човна в Чорному морі, знищено на Одещині зенітним ракетним підрозділом повітряного командування «Південь». Ще три – ліквідовано в центральній Україні, на Уманщині, зенітними ракетними підрозділами повітряного командування «Центр».

Також повідомляється, що напередодні, 7 серпня, в атаці по військових об’єктах у Вінницькій області російські агресори застосували гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М «Кинджал».

Основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

Це найновіший тип ракет, які має Росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3 500 – понад 12 000 км/год.

Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год.

Тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють існуючим в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її, роз’ясняють військові.

Із 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки