01.08.2022
З Одеського порту вийшло перше судно з українським збіжжям
Сьогодні з Одеського порту вийшло перше з 24 лютого, від початку повномасштабного російського воєнного вторгнення в Україну, судно з українським збіжжям.
Як повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, йдеться про судно «Razoni» під прапором Сьєрра-Леоне. Воно завантажене 26 тис. тонн української кукурудзи, прямує до порту Тріполі (Ліван) – коридором, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами так званої «зернової угоди» – ООН та Туреччиною.
«Україна є четвертим найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість його вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки», – підкреслив Олександр Кубраков.
Він зазначив, що таким чином «Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду». Самій нашій країні розблокування портів дасть валютну виручку для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.
Нагадаємо: раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що на експорт мають піти близько 20 млн тонн торішнього врожаю зернових. За його словами, вже зараз в наявності зерна приблизно на 10 млрд доларів. Крім того, можна буде реалізувати й цьогорічне збіжжя, яке вже збирають.
«Ми вдячні партнерам, які незважаючи на складнощі не зупиняли роботу з підготовки до експорту. Разом з представниками ООН та Туреччини вже напрацьовані внутрішні операційні регламенти. Зі свого боку Україна зробила все, аби відновити роботу портів та всіх задіяних підприємств. Важливо зазначити про неухильну підтримку з боку американських та європейських партнерів на шляху до розблокування українських морських портів», – заявив Олександр Кубраков.
Він нагадав, що «це був складний шлях тривалістю три місяці». Увесь цей час процес перемовин та погодження безпекових питань контролювався владою України, а ЗСУ забезпечили можливість «вести переговори на українських умовах».
Зараз у портах Великої Одеси вже чекають на свою чергу ще 16 суден, які були заблоковані від початку повномасштабного вторгнення російських агресорів. Паралельно українська сторона отримує заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією.
«У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», – сподівається міністр інфраструктури.
Нагадаємо: 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали в Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
Згідно з домовленостями, розблокованими мають бути три українські порти: Одеський, Південний і Чорноморський. Контроль за ними повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, окрім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде.
Нагадаємо також: не минуло й доби після підписання угод в Стамбулі, як російськими агресорами було вчинено
Україна ж, попри черговий доказ того, чого вартують домовленості з росіянами, заявила, що дотримуватиметься своїх домовленостей з партнерами-гарантами «зернового коридору» – ООН і Туреччиною.
Про це, зокрема, сказав Президент Володимир Зеленський, 29 липня відвідавши морський порт «Чорноморськ». Тут разом з главою держави з процесом завантаження зерна на перше – турецьке – судно ознайомилися представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні (посол США Бріджит Брінк, посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, посол Італії П’єр Франческо Дзадзо, посол Канади Лариса Ґаладза, посол ФРН Анка Фельдгузен, заступник глави представництва ЄС Ремі Дюфло, координатор системи ООН Оснат Лубрані).
Фото: міністерство інфраструктури, офіс Президента, Офіційний сайт Одеси.
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю