09.06.2022
ОК «Південь»: в Чорному морі знаходяться три ворожі надводні кораблі і підводний човен, оснащені ракетами
В Чорному морі перебувають три надводні кораблі та один підводний човен ворожого флоту, споряджені 28 крилатими ракетами. Також на бойовому чергуванні знаходяться чотири великі десантні кораблі.
Про це повідомило сьогодні Оперативне командування «Південь», наголосивши, що загроза ракетних ударів залишається, імовірність висадки морського десанту – не виключена.
Загальна ситуація в зоні відповідальності ОК «Південь» залишається стабільно напруженою.
Противник продовжує ведення бойових дій на зайнятому рубежі. Вночі і ранком окупанти обстріляли Миколаївщину, а саме Інгульську та Березнегуватську громади. Одна людина загинула. Пошкоджені житлові будинки. В Миколаївському районі внаслідок нічного обстрілу Куцурубської громади пошкоджено лінію електропередачі. Постраждалих немає.
Протягом ночі нашими ракетно-артилерійськими підрозділами знищено 13 окупантів, дві самохідіні гаубиці «Мста-С» та автомобільну техніку противника. Остаточні ворожі втрати уточнюються.
На Херсонщині ситуація залишається складною. Намагаючись зупинити наші підрозділи в просуванні на схід, російські загарбники споруджують додаткові лінії оборони, створюють інженерні загородження та мінують територію, але використовують при цьому радянські міни, виготовлені в 50-х роках минулого століття, що відлежувалися на їх складах в очікуванні знищення. При спробі встановлення мінних загороджень, на старих боєприпасах вже підірвалося кілька саперів-окупантів.
З метою покращення тактичного положення ворог готується до форсування водних перешкод.
У Херсоні та деяких містах області з’являється інформація, що військові окупанти перевозять туди свої родини, намагаючись переконати місцевих, що вони тут назавжди. Самі ж родини окупантів не приховують свого захвату від рівня життя на Херсонщині, який навіть в умовах понад 100-денної окупації в рази вищий від їх рідних російських регіонів.
На Одещині Сили оборони проводять контрдиверсійні та інші заходи протидії, а також заходи бойової підготовки.
Військові нагадують: повідомлення про розташування, переміщення і дії військових підрозділів, кораблів, літаків, гелікоптерів, іншої техніки може бути кваліфіковано як несанкціоноване поширення відповідної інформації, вчинене в умовах воєнного стану, за що статтею 114-2 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.
«Дотримуйтесь заходів та алгоритмів безпеки. Пильнуйте ситуацію і дії підозрілих осіб, інформуйте компетентні органи і довіряйте тільки достовірним джерелам інформації. Тримаймо стрій! Разом до перемоги!», – закликають в Оперативному командуванні «Південь»