27.05.2022

Збитий над Херсонщиною ворожий винищувач та інші новини з українського півдня

Сьогодні близько 14:00 винищувач МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ у небі Херсонщини збив російський винищувач Су-35, що полював за літаками української штурмової авіації.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Інші новини про ситуацію в південних регіонах України – в зведенні Оперативного командування «Південь».

За оцінкою військових, обстановка на південному напрямку лишається напруженою.

Ворог продовжує укріплення відступних рубежів. Попередні спроби підступу до наших позицій як на Херсонщині, так і на Миколаївщині зазнали розгрому. Тож окупанти розпочали підтягування резерву з Криму. А в зворотному напрямку – на тимчасово окупований український півострів – загарбники продовжують вивозити з Херсонщини сільськогосподарську продукцію.

В Миколаївській області напередодні ввечері відбулись обстріли Куцурубської та Широківської громад. Також над акваторією Очакова працювали підрозділи протиповітряної оборони. Постраждалих, за попередньою інформацією, немає.

В Херсонській області окупанти продовжують обстрілювати тимчасово захоплені населені пункти та заявляти місцевим жителям, що це роблять ЗСУ. Стабільно важкою є ситуація у громадах, які межують із сусідніми областями. Окупанти не випускають місцевих жителів, котрі намагаються евакуюватися. Своїми варварськими й злочинними діями вороги й далі ускладнюють екологічну та безпекову ситуацію в регіоні.

Так, на Каховській ГЕС вже створено передумови для затоплення кількох населених пунктів. Вже почалося підтоплення Каховки. А нестабільна робота гідроелектростанції може спровокувати стихійне лихо навколо Каховського водосховища, в якому міститься орієнтовно 18 кубічних кілометрів води.

На морі росіяни імітують бурну діяльність з організації так званих гуманітарних коридорів для виведення цивільних іноземних суден з українських портів. Між тим, так звану контртерористичну операцію, проголошену рашистами в українському територіальному морі на початку березня, вони досі так і не завершили. До того ж, ворог замінував море сотнями мін.

Тож, позірне намагання зіграти на гуманності насправді є нічим іншим, як можливістю наблизитися до українського берегу під прикриттям цивільних суден, а потім «прикрити» ними російські військові кораблі, використавши як щит від українських засобів ураження.

Оперативне командування «Південь» також нагадує: через перебування в Чорному морі ворожих ракетних кораблів, готовність стратегічної авіації та застосування берегових ракетних комплексів з Криму вірогідність ракетних ударів залишається високою.

Не нехтуйте заходами безпеки, довіряйте достовірним джерелам інформації, будьте пильними і впевненими. Перемога буде за нами!

На фото: у військах оперативного командування «Південь» триває підготовка стрілецьких батальйонів відповідно до Програми бойового злагодження цих підрозділів.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки