26.04.2022

Росія готує ракетний удар по ПМР з жертвами серед мирного населення, – українська розвідка

Росія готується вчинити ракетний удар по так званій Придністровській молдавській республіці – з жертвами серед місцевих мешканців. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Будівля Міндержбезпеки в Тирасполі

Будівля Міндержбезпеки в Тирасполі

Підірвані радіовежі

Підірвані радіовежі

Черга на КПП

Черга на КПП

Будівництво блокпосту

Будівництво блокпосту

Жителі невизнаної ПМР отримують СМС від імені начебто Збройних сил та спецслужб України. В них міститься попередження про «ракетний та артилерійський» удар по території «ПМР».

Цитата з фейкового повідомлення: «Служба безпеки України наполегливо рекомендує провести евакуацію цивільного населення в більш безпечні регіони. Запевняємо, Збройні Сили України не бажають зла мирним жителям, однак люди, що залишилися в містах, будуть сприйняті в якості диверсійних груп і будуть ліквідовані без попередження. Рівно о 19.00 буде проведено ракетний та артилерійський обстріл об’єктів на території республіки».

Ці повідомлення активно тиражуються російськими та проросійськими пропагандистськими інформаційними ресурсами.

«Держава Україна не має жодного стосунку до цієї та подібних провокацій. Подібні фейки та інциденти, які імовірно стануться на території ПМР, є нічим іншим, як черговою провокацією російських спецслужб проти України та Молдови», – наголошують в українській розвідці.

Головна ж мета провокацій - спромогтися відкрити додатковий фронт в Одеській області, аби змусити ЗСУ перекинути в цьому напрямку частину сил, послабивши їх на Миколаївщині.

Ситуація навколо невизнаного ПМР різко загострилася останніми днями – одразу після заяви одного з російських військовопосадовців – заступника командувача Центрального військового округу Рустама Міннекаєва про те, що метою «другого етапу спецоперації» є встановлення контролю РФ над Донбасом і півднем України – з виходом до Придністров'я, де «спостерігаються факти утиску російськомовного населення».

Нагадаємо: Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, який фактично не підконтрольний Кишиневу з 1992 року. Росія вже понад 20 років тримає в Придністров’ї свій «миротворчий контингент» з близько 1700 військових. Хто в проросійському анклаві, що вже 30 років існує лише завдяки російській підтримці, кривдить російськомовних, Міннекаєв не пояснив (втім, елементарної логіки й хоча б примітивних причинно-наслідкових зв’язків від російських посадовців, як всі вже переконались, чекати не доводиться).

Після згаданої заяви, як за командою, невизнаною «республікою» прокотилася хвиля повідомлень про «мінування» навчальних закладів. А потому тут зафіксували аж три «терористичні напади». Так, 24 квітня в Тирасполі з РПГ було обстріляно будівлю тамтешнього Міндержбезпеки (додамо: за повідомленням української розвідки, за три дні до інциденту керівники «ПМР» «готувалися до його проведення і подбали про облаштування захищеного і комфортного бункеру»). Потому «два хлопки» почули у військовій частині в населеному пункті Паркани. І – було підірвано дві антени на території радіотелецентру «Маяк» в однойменному селищі на кордоні з Україною. Через цей РТЦ, що належить РФ, провадиться мовлення пропагандистського «Голосу Росії», «державного радіо» ПМР, також його послугами користується Транссвітове радіо.

Далі указом «президента» ПМР Вадима Красносельського по всій території «республіки» було введено «червоний» режим терористичної загрози. До населення офіційно довели, що в містах Придністров'я буде встановлено блокпости, де вибірково оглядатимуть в'їжджаючих у міста вдень, і всіх, хто в'їжджатиме до населеного пункту вночі.

Силові структури перевели на посилений режим несення служби, а навчальні заклади у містах – на дистанційку до кінця навчального року. А ще – навіть скасували проведення параду та народних гулянь в сакральний для росіян для їхніх сателітів день – 9 травня. Відповіддю на запевнення Красносельського, що «Придністров'я не дасть втягнути себе в конфлікт і здатне захиститися», став підвищений градус паніки і давно не бачені черги на контрольно-пропускних пунктах – на виїзд з ПМР.

Як наголошують експерти з молдовського питання, очільники самопроголошеної республіки прекрасно розуміють, що використання ПМР на боці РФ, чого та активно прагне, стане кінцем їх влади й комфортного існування. Тож настійно повторюють про нейтралітет Придністров'я, про те, що придністровці прийняли в себе біля 25 тис. мешканців України, що напад на сусідів не планувався й не планується, прагнуть домовитися. І – водночас – говорячи про «терористичні напади», вчинені «невстановленими особами», стверджують: сліди терористів «ведуть в Україну». Отак: особа – невідома, але те, що вона з України, сумніву підлягати не може (знову згадуємо про логіку й причинно-наслідкові зв’язки).

Між тим, президентка Молдови Майя Санду вважає, що ескалація у Придністров’ї спричинена «провоєнними» силами всередині ПМР, зацікавленими у дестабілізації безпеки. Про це вона заявила за результатами засідання Радбезу, наголосивши, що Молдова підвищує рівень готовності і посилює безпеку державних установ.

«Наш аналіз говорить про те, що є напруженість між різними силами всередині Придністров'я, які зацікавлені в дестабілізації ситуації. Це робить регіон уразливим та створює ризики для Молдови. Засуджуємо будь-які провокації та спроби залучити Молдову до дій, які можуть поставити під загрозу мир у країні», – цитує слова президентки NewsMaker.

Майя Санду також заявила, що влада Молдови не блокуватиме Придністров’я, а виступає за мирне врегулювання ситуації. Президентка, крім того, сказала, що ніяких перегорів з Путіним проводити не планує.

Сьогодні ж було оприлюднено позицію Міністерства закордонних справ України. «Стурбовані спробами загострити безпекову ситуацію у Придністровському регіоні Республіки Молдова, – йдеться в заяві МЗС. – Україна рішуче підтримує територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів, засуджує відчайдушні спроби втягнути Придністровський регіон Молдови у розв’язану РФ 24 лютого повномасштабну війну проти України та закликає до деескалації напруги.

МЗС України продовжує пильно відстежувати подальший розвиток подій. Збройні Сили України надійно захищають нашу державу та готові зруйнувати будь-які подальші підступні плани агресора на українській території, зокрема і на Південнобузькому напрямку».

Що ж до військової загрози з боку ПМР, у нас є «і досвід, і сили, і засоби, щоб захистити Одещину, Україну від будь-яких провокацій російських окупантів», – заявляють в Одеській обласній військовій адміністрації.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки