26.04.2022

Оперативне командування «Південь» - про поточну обстановку в південних регіонах

На тимчасово окупованих територіях Херсонщини і Миколаївщини ворог продовжує підготовку до фейкових референдумів. Про це повідомляє Оперативне командуванні «Південь».

Перекривши виїзди з населених пунктів, окупанти захоплюють будівлі органів місцевої влади, зривають українські прапори, під бряцання зброї і роздачу гуманітарної допомоги збирають персональні дані місцевих для фабрикування результатів голосування.

Так, в Херсоні окупанти представили своїх «голів» міськради та облдержадміністрації. Як повідомив голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута, головою Херсонської обласної адміністрації вони призначили Володимира Сальдо, головою міської адміністрації – Олександра Кобця.

Володимир Сальдо – тричі мер Херсона, очільник «Партії Регіонів» в області, який публічно захищав Януковича на російському телебаченні, «засвічений» у кількох рейдерських скандалах та зв'язках із сепаратизмом. Олександр Кобець балотувався свого часу депутатом Херсонської міськради від партії «Голос».

В командуванні також повідомили, що ворог намагається втриматися на зайнятих позиціях і за звичною тактикою оскаженілого звіра вночі атакує Миколаїв системами залпового вогню «Смерч». Вражено житлові будівлі мірного населення, на жаль один з мешканців загинув.

Водночас російські окупанти також продовжують артилерійсько-мінометні обстріли населених пунктів, з яких відступили. Таким чином здійснюється і бойовий, і психологічний тиск на місцеве населення, яке ворог використовую в якості мирного щита своїх позицій.

На Одещині продовжується контрдиверсійна робота з виявлення колаборантів і агітаторів «руського миру». В командуванні акцентують, що зростає активність провокацій в Придністров’ї та набувають поширення інформаційні вкиди про спроби України наносити привентивні удари по невизнаній республіці.

Сили і тактика дій корабельного угруповання флоту агресора в Чорному морі незмінні. Тож загроза ракетних ударів залишається.

«Дотримуйтесь заходів безпеки, норм та обмежень воєнного стану, довіряйте тільки достовірним джерелам інформації, бережіть себе, разом збережемо Україну!» – закликають в Оперативному командуванні «Південь».

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки