13.04.2022

Звернення до громадян світу: Володимир Зеленський – про зброю, необхідну Україні

Президент України Володимир Зеленський сьогодні звернувся до громадян усього світу з проханням донести до керівників їх країн реальні потреби України, які допоможуть зупинити війну.

У своєму зверненні Президент заявив:

Різні експерти казали, що Україна не протримається більше тижня, якщо Росія вторгнеться. Нам не тільки вдалося зупинити російську армію – ми їх відкинули! Але наша війна ще далеко не закінчена. Це був лише перший раунд.

Путін і його армія змінюють свою стратегію. Вони посилюють свої війська, щоб іще сильніше натиснути на Харків і весь Донбас, включно з Маріуполем.

Росія не планує зупинятися на Україні. Пропагандистська машина Путіна відкрито заявляє, що Європа є «наступною логічною метою» після України. Тож або Захід допоможе Україні зупинити Путіна зараз, або Путін продовжить розширювати свою Російську імперію, вбиваючи при цьому тисячі жінок і дітей. Він уже зробив це в Маріуполі, Харкові, Бучі та інших містах України.

Щоб продовжувати героїчно захищати світ від російської агресії, Україні потрібен конкретний перелік зброї. Звертаюся до громадян усього світу з проханням допомогти донести до ваших урядів, адміністрацій президентів, керівників ваших країн реальні потреби України, які допоможуть зупинити війну.

Нам терміново потрібна важка артилерія, важка бронетехніка, системи протиповітряної оборони та літаки:

- артилерійські установки (калібр 155 мм) і боєприпаси;
- артилерійські снаряди (калібр 152 мм). Якомога більше;
- реактивні системи залпового вогню: «Град», «Ураган» або американський M142 HIMARS;
- БТР (бронетранспортери, бойові машини піхоти тощо);
- танки (Т-72, американські або німецькі аналоги);
- системи ППО (С-300, «Бук» або подібні сучасні західні системи протиповітряної оборони);
- бойова авіація.

Ми просимо весь світ об’єднатися й допомогти нам у боротьбі з цією жорстокою агресією.

Свобода має бути озброєною не гірше, ніж тиранія. Західні держави мають все, щоби це забезпечити. Тому від них також залежить – коли тиранія програє і скільки людей ми зможемо врятувати.

Дайте Україні зброю зараз, щоб разом перемогти це зло.

Декілька сьогоднішніх новин по темі зброї для України (джерело – «Цензор.Нет»).

Сполучені Штати готові розглянути можливість постачання Україні озброєння середньої дальності, яке здатне завдавати ударів по аеродромах на території Росії.

Про це повідомила на зустрічі із групою військових оглядачів заступник міністра оборони США Кетлін Хікс. Проте вона застерегла від спроб забігати наперед і не повідомила подробиць про тип озброєнь.

«Поки не буде оголошено про ці пакети, я не хотіла б забігати вперед наших президентських рішень. Проте ми просуваємо ці пакети дуже швидко. І вважаю, ви побачите більше в наступні дні», - сказала Хікс.

У зв'язку з цим заступнику міністра було поставлено питання, чи означають її висловлювання, що США готові розглянути можливість постачання Україні озброєнь більшої дальності, ніж ті, що передавались досі. «Відповідь – так», – наголосила Хікс.

Крім того, вона підтвердила, що американська сторона продовжить постачати українській розвідувальну інформацію.

***

Німеччина незабаром поставить Україні важке озброєння – це рішення підтримує урядова коаліція.

«Німеччина тепер швидко постачатиме в Україну важку техніку. Я радий, що нам у фракції ВДП вдалося переконати в цьому наших партнерів по коаліції», – повідомив депутат Бундестагу, експерт правлячої Вільної демократичної партії з питань оборони Маркус Фабер.

Він підкреслив, що чув лише позитивні заяви від усіх задіяних міністерств та коаліційних партнерів щодо постачання важкого озброєння Україні. «Звичайно, це ще належить вирішити та реалізувати. Але там, де є така єдина воля, завжди є вихід», – наголосив Фабер.

За його словами, логістично і з погляду часу це буде непросте завдання, «але ми нарешті починаємо».

"Українцям потрібна наша матеріальна допомога, щоб захистити свою республіку від сусідньої диктатури. Як і багато інших демократій у всьому світі, ми надаємо їм її», – зауважив німецький депутат.

***

Захід, зокрема країни НАТО, повинні суттєво збільшити військову допомогу Україні. Норвегії варто передати Україні сучасні системи протиповітряної оборони NASAMS та новітні норвезькі протикорабельні ударні ракети Naval Strike Missile.

«Сьогодні дуже важливо суттєво посилити військову допомогу Україні з боку країн Заходу і, зокрема, з боку НАТО. Україна має отримати більше військової техніки та важкого озброєння, НАТО має надати більше своїх найкращих та найсучасніших систем озброєнь», – заявив депутат Стортинга, парламенту Норвегії Ола Єлвествуен.

Раніше ще один норвезький парламентар Расмус Гансон також заявив, що підтримує передачу Україні від Норвегії систем протикорабельної та протиповітряної оборони, реактивних систем залпового вогню та артилерії.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300