05.07.2021 | Экономика

Офіційна праця – запорука соціальної захищеності

Як показує досвід діяльності Держпраці упродовж всього часу її існування, неформальна зайнятість не є проблемою виключно держави або одного державного органу.

Начальник Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк

Начальник Головного управління Держпраці в Одеській області Сергій Байдюк

Начальник Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Наталя Козирєва

Начальник Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Наталя Козирєва

Незадекларована праця торкається інтересів всіх учасників ринку і цілого ряду державних органів.

У зв’язку з цим на початку року Держпраці разом із представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, соціальних партнерів та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було прийнято рішення щодо спільної організації та координації зусиль у боротьбі з незадекларованою працею.

Майданчиком для такої роботи стала робоча група Держпраці, до якої залучені представники всіх зацікавлених органів, а також представники роботодавців та працівників.

Результатом спільної роботи став Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. Особливістю цього плану є його формування на рівні регіонів та оформлення у єдиний документ на рівні країни. До цієї роботи залучено понад 500 працівників державних органів, у тому числі органів Держпраці.

В Головному управлінні Держпраці в Одеській області створено постійно діючу робочу групу з питань запобігання використання незадекларованої праці та узгоджено План спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці в Одеській області на 2021 рік.

Сьогодні відбулась зустріч керівництва та посадових осіб Головного управління Державної податкової служби на чолі з начальником Юлією Шадевською та Головного управління Держпраці в Одеській області, очолюваному Сергієм Байдюком, — організацій, які входять до складу робочої групи.

Під час зустрічі було розроблено план спільних заходів, спрямованих на проведення аналізу кількості випадків незадекларованої праці в області, визначення динаміки, загальних тенденцій застосування праці працівників без належного оформлення трудових відносин у різних сферах господарської діяльності та за категоріями роботодавців, втілення дієвих заходів щодо протидії незадекларованій праці.

Головне управління Держпраці в Одеській області і Головне управління ДПС в Одеській області поєднали зусилля з метою виокремлення роботодавців, які із достатньо високою вірогідністю використовують незадекларованих працівників. Інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, що мають високий ризик за наступними критеріями:

— Невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності.

— Наявність фактів порушення порядку оформлення трудових відносин, виявлених в ході здійснення контролюючих заходів органами ДПС.

— Частка працівників, залучених за договорами цивільно-правового характеру, перевищує частку працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами).

— Відсутність найманих працівників у платників об’єктів торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на виробництво, зберігання та реалізацію підакцизних товарів та ін.

Під час зустрічі було винесено відповідне рішення боротися з випадками незадекларованої праці спільними зусиллями. Адже офіційна праця — запорука соціальної захищеності працівників.

Підготовано прес-службою Головного управління Держпраці в Одеській області.

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300