Виставка «Українська народна картина 40–60-х років ХХ ст.»

Вул. Ланжеронівська, 24-а, музей «Степова Україна»
722-48-67, 726-26-08

На виставці Одеського історико-краєзнавчого музею представлена колекція народних картин 40–60-х років ХХ ст. з зібрання Олени Володимирівни Сайдель (смт Овідіополь).

Пані Олена в своєму житті захоплюється українським традиційним народним мистецтвом і присвячує себе дослідженню народної ляльки, збирає автентичні українські рушники тощо. Вона є постійним організатором та автором просвітницьких і виставкових проектів: «Іграшка мого дитинства», «Обрядовий хліб українців», «Вишиті портрети видатних українців», «Народна лялька», «Українська народна картина», «Фестиваль різдвяних пряників» та ін.

Унікальним культурним явищем в житті українського народу є народна картина, яка має глибоке історичне коріння. Роботи, виконані народними художниками, є природніми, щирість живописної мови своєрідна і індивідуальна. Характерною ознакою народної картини, зазвичай, є традиційні сюжети, які повторюються споконвіку з незначними нюансами авторського бачення. В картинах народних художників відображені мотиви сільського життя. Для них характерна святкова, піднесена атмосфера, а персонажі — щирі, радісні і світлі. За допомогою кольору вдається підкреслити романтичний, ліричний настрій в цих роботах. Колірна гама наповнена світлом і барвиста водночас, передає сонячне світло, повітря, буйну зелень. В роботах використовуються мотиви, які нагадують про героїчне минуле, про щасливі та трагічні долі. Улюбленими сюжетами були — «Козак і дівчина біля криниці», «Люди ідуть до церкви», «Лебеді» тощо.

Експонування виставки по 25 лютого 2022 р. щоденно, з 10.00 до 17.00, вихідні дні — четвер, п’ятниця.

Відвідувачам, представникам ЗМІ мати при собі сертифікат вакцинації / негативний ПЛР-тест на covid-19 (до 72 годин) / довідку про нещодавнє одужання (до 105 днів), захисну маску.




Все анонсы