В санаторії «Червоного Хреста» не відпочинеш
1935 р., 15 червня, газета «Чорноморська комуна»:
Кожний санаторій Радянського Союзу — це ж кузня здоров,я для трудящих. Перебуваючи місяць у відпустці, робітник повинен підкріпитися на цілий рік, щоб з свіжими силами включитися в соціалістичне будівництво. Але не так зрозуміла свої завдання адміністрація санаторію «Червоного Хреста». Забув, очевидно, і корівник обласного комітету «Ч. X.» тов. Міров, що і він відповідає за те, що діється в санаторію.
Санаторій «Червоного Хреста» до прийому хворих зовсім не підготувався. Приміщення брудне, під вікнами стайня, від якої в палатах повно мух і поганого повітря. На 50 чол. лише один умивальник. Щоб умитися, треба стояти не менше як півгодини в черзі.
Взагалі в цьому санаторію без черги не обходиться. До лікаря черга, в їдальні черга, в умивальні черга, навіть до вбиральні черга (бо вона одна). Доходить до того, що хворим доводиться і на стільцях по черзі сидіти, бо не вистачає меблі.
Щодо культурного обслуговання, то тут, очевидно, панує думка, що хворі цього не потребують. Тим то не організовано тут ні бібліотеки, ні стінгазети, нема ні музичних інструментів, ні будьяких ігор, нема навіть газет і журналів.
Адміністрація санаторію не спромоглася організувати зустріч хворих на вокзалі. Хворі довго чекали, поки представники інших санаторіїв з «милості» не вказали нам дорогу до трамваю. З харчами теж не дуже добре: їжа несмачна, і її мало.
Треба якнайскоріше всім цим неподобствам покласти край. Адміністрація санаторію і керівники обласного комітету «Ч. X.» повинні зрозуміти слова нашого любимого вождя товариша Сталіна, що людей треба берегти й цінити.
РОМАНОВ (Москва, Москвошвей, фабрика № 1).
ЄРУСАЛІМОВ (Харків, Союзтрансбуд).
ТАЦЕНКО (харківський радіозавод).
XАНАЛІЗ (Дніпропетровськ).
САВІН В.Я. (завод «Динамо», Москва).
КОВАЛЬОВ Л.
ХАП та інші.
(Всього 35 підписів хворих санаторію «Ч. X.»).
Більше про санаторій «Червоного Хреста» дивіться тут.