Телевізія

1935 г., 14 января, газета «Чорноморська комуна».

Тов. Плахотник, который сконструировал первое устройство для телевидения. Фото в газете «Чорноморська комуна», 14 января 1935 г.

Тов. Плахотник, который сконструировал первое устройство для телевидения. Фото в газете «Чорноморська комуна», 14 января 1935 г.

Принципи далекобачення були теоретично відомі науковому світові ще десь у 80 роках минулого сторіччя. Практично ж воно було розв’язане вперше в Радянському Союзі лише в 1930 р. І трапилось так, що завісу таємниці з цієї, здавалось, практично нездійсненної проблеми, зірвали не прикрашені сивиною мужі науки, а молодий невідомий юнак, якому ледве минуло 20 років.

Сергій Митрофанович Плахотнік, бувши студентом передостаннього курсу електротехнічного факультету колишнього одеського політехнічного інституту, дав Радянській Україні перший апарат для телебачення. Це сталося не випадково. Тов. Плахотнік з дитинства захоплювався електрикою, завжди щось майстрував. Прийшовши до інституту він не обмежувався програмним матеріалом, а посилено працював під керівництвом професорів, читав багато технічної літератури, особливо з питань малих струмів і радіотехніки. До цього треба додати допитливий розум, виняткові здібності. Ось чому тов. Плахотніку вдалось із студентської парти здивувати цілий світ своїм винаходом.

Перший телевізор (апарат для бачення на віддалі) не відзначався досконалістю. Пересиланий образ ледве можна було розібрати. Але головний крок було зроблено. Проблему телебачення розв,язано практично.

Відтоді минуло 5 років. За цей час справа телебачення дуже поширилась по цілому світу. Нині тов. Плахотнік, інженер-радист, науковий працівник, працює разом з цілим колективом молодих учених у спеціально створеній при інституті зв’язку експериментальній майстерні.

Досягнення майстерні за цей час величезні. Нині уже створена устава механічної системи для телебачення, яка дає змогу бачити людину і в той же час слухати її. Трансляція провадиться через звичайну радіосіть. Якщо у вас вдома є радіоприймач, можна придбати телевізор і, включивши його, одночасно слухати і бачити лектора на радіомовній станції, скрипача, співачку...

Недалекий той час, коли телевізор буде така ж звичайна річ на квартирі робітника, колгоспника, як нині радіоприймач.

Нині тов. Плахотнік і весь колектив експериментальної майстерні працює над заміною устави механічної системи катодною, яка працює краще і коштує дешевше.

Чудесна техніка соціалізму, чудесні люди, що опановують її!

І. Р.


Больше об Одесском телецентре смотрите здесь.

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300
Реклама альбомов_2  300