Телебачення в Одесі

1956 г., 07 января, газета «Чорноморська комуна».

У 1951 році колектив працівників Одеського електротехнічного інституту зв’язку створив учбовий експериментальний телевізійний центр. Це не тільки посилило учбово- виробничу базу інституту, але й дало можливість населенню Одеси і пригороду приймати телевізійні передачі.

За три роки на телецентрі побувало багато екскурсантів. Регулярні телевізійні передачі, переважно кінокартини, які зрідка поповнювались естрадними виступами артистів одеських театрів, викликали великий інтерес. У місті з’явилося багато телевізійних приймачів, про що свідчать сотні телевізійних антен на дахах будинків...

Радіо, як і всі досягнення науки й техніки в Радянському Союзі, поставлене на службу народові. Воно міцно увійшло в побут трудящих нашої великої Батьківщини; в багатьох районах країни телевізори стали предметом потреби трудящих міста і села. Практика прийому київських телевізійних передач показала, що їх можна приймати на досить значну відстань, а любителі далекого телевізійного приймання регулярно дивляться передачі київського телецентра в містах Ровно, Гомелі, Вінниці, Черкасах. Телевізійні передачі московського і ленінградського телевізійних центрів дивиться також населення сільських районів цих областей.

З метою дальшого поліпшення якості телепередач і збільшення їх кількості Одеський міськком КП України зобов’язав керівництво електротехнічного інституту зв’язку та ряд провідних підприємств міста в найкоротший строк реконструювати учбово-експериментальний телецентр з тим, щоб він не тільки відповідав вимогам учбового процесу, але й міг би регулярно, не менш як тричі на тиждень, провадити телепередачі.

Реконструйований учбовий телецентр почне свої передачі найближчим часом. Їх зможуть приймати не тільки в Одесі, а і в селах найближчих районів області.

Залишилось розв'язати питання з штатами. До цього часу всі телевізійні передачі забезпечували працівники інституту зв’язку. Якщо при телепередачі один раз на тиждень можна було покластися на сили ентузіастів цієї справи, то при роботі учбового телецентру тричі на тиждень з великою питомою вагою передач із студії, їх повинен провадити спеціальний штат технічних і творчих працівників.

М. КИСИЛЮК,
інженер-зв’язківець.


Больше об Одесском телецентре смотрите здесь.

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300
Реклама альбомов_2  300