Параска Яковлевна Горбель

1944 г., 20 июня, газета «Чорноморська комуна» № 52 (по публикации в книге «Одесса в Великой Отечественной войне Советского Союза». Том II. 1949 г.):

Маленький, схилений будинок по вул. Яковлєва на Слобідці. Непомітний і сірий він серед інших. В період румунської окупанії в ньому містилась конспіративна квартира більшовицького підпільного партійного комітету. Хазяйка цього будинку Параска Яковлівна Горбель багато років проживала в ньому. За два дні до приходу румунів в Одесу син Леонід і дочка Ганна пішли в катакомби, де знаходився підпільний партійний комітет.

Більше 2 з половиною років боролися більшовики в тилу ворога. Багато неспокійних днів довелося пережити. І в найтяжчі хвилини кращою помічницею і товаришем була стара мати Параска Яковлівна.

В хуртовину, в дощ, холод, три рази на тиждень з мішками й кошиками ходила стара в катакомби. Разом з харчами приносила відомості і звістки від товаришів. Повертаючись додому, Параска Яковлівна виносила сховані в панчохах листівки, відозви, які передавались у вірні руки.

На протязі 8 місяців в глибокій ямі ховала Параска Яковлівна керівників підпільного комітету.


Больше о людях Одессы смотрите здесь.

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300
Реклама альбомов_2  300