На Одеській музичній фабриці

Пианино Одесской музыкальной фабрики нового образца. Фото М. Гледа в газете «Чорноморська комуна». 21 июня 1956 г.

Пианино Одесской музыкальной фабрики нового образца. Фото М. Гледа в газете «Чорноморська комуна». 21 июня 1956 г.

1956 р., 21 червня, газета «Чорноморська комуна»:

В шосту п’ятирічку Одеська музична фабрика вступила як підприємство високої технологічної культури. По результатах своєї діяльності за перший квартал цього року колектив фабрики вийшов переможцем в соціалістичному змаганні і занесений на районну дошку пошани. Після приєднання фабрики смичкових інструментів і проведеної реконструкції значно збільшився випуск і розширився асортимент виробів широкого споживання. Досить сказати, що за п’ятиріччя номенклатура збільшилась у п’ять разів, а випуск продукції зріс удвоє. Крім того, на фабриці переробляються всі відходи виробництва, з яких додатково виготовляється на 60–70 тисяч карбованців виробів ширвжитку.

Разом із зростанням виробництва фабрики виросли і її кадри. Наприкінці 1955 року майстер скрипкових інструментів Олександр Мочалов виготовив з вітчизняної ялини і клену штучного сушіння скрипку, яка не поступається скрипці знаменитого французького майстра Вільома і залишила далеко позаду скрипку італійського майстра Гобетті. На прохання громадськості Одеси Міністерство місцевої промисловості передає цей унікальний витвір Одеській державній консерваторії.

Колектив гітарного цеху створив витончену і красиву концертну шестиструнну гітару для ударної гри (гавайська гітара). Крім сильного резонансу, вона відзначається приємним звучанням, приваблює відмінним художнім оздобленням. Найближчим часом така гітара буде пущена в серійне виробництво.

Великою удачею колективу фабрики є створення нового зразка піаніно. Завдяки реконструкції клавішного механізму вдалося опустити раму на 9–12 сантиметрів. Раціональніше розміщення решти деталей дало можливість зменшити габаритні розміри інструмента. Зовні строгі і симетричні лінії сполучаються з обтічністю кутів. Зовсім по-новому виконано оздоблення піаніно. Замість традиційного чорного кольору застосовується фарбування нітролаками способом аерографії в приємні світлі кольори «під горіх». Такий музичний інструмент вдало гармонуватиме з домашнім умебльованням і не займатиме багато місця. Пюпітр і клавіші освітлюються лампою денного світла, вмонтованою в спеціальному козирку, який на шарнірах відкидається зсередини на час гри. Нещодавно на фабриці в присутності її працівників і запрошених гостей — викладачів консерваторії — було проведено випробування нових моделей. Нове піаніно має добрі акустичні дані, рівно звучить у всіх регістрах, тембр його м’який і приємний.

Зразки музичних інструментів відправляються в Київ, де будуть показані державній приймальній комісії.

В. ГЕРАСИМЕНКО.


Больше об Одесской музыкальной фабрике смотрите здесь.

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300
Реклама альбомов_2  300