NEXT_160-600_Музей кино

Дощ скорегував плани, але не став на заваді: в Одесі відкрився шостий NEXT

Дощ в Одесі вніс деякі корективи в плани організаторів VІ Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, але не став йому на заваді. В цілому перший день роботи фестивалю вийшов насиченим на події.

Зранку у п’ятницю в кінотеатрі «Планета Кіно» на селищі Котовського відбулися перегляди кількох серій із анімаційного циклу «Мишко та Місячна Дзвінка» (автор сценарію Наталя Гузєєва, режисер Людмила Ткачикова).

Тим часом у дитячому центрі «Молода гвардія» (відповідно до незмінної концепції кінофестивалю «Розважаючи — розвивати») тривало навчання. Журналіст, директор ІА «Вікна-Одеса» Євген Волокін провів майстер-клас з репортажної фотозйомки, після чого слухачі отримали бейджі з надписом «преса» та пішли відпрацьовувати теоретичні засади на практиці. Знімати довелося майстер-клас з акторської майстерності. Його проводила режисера та очільниця театральної студії з Одеси Надія Рибакова.

Місцем урочистої церемонії відкриття дводенного кінофестивалю NEXT став кіноконцертний комплекс «Молодої гвардії». Перш за все, зі сцени привітали засновницю та рушійну силу фестивалю — Ольгу Щербакову, яка напередодні відсвяткувала день народження.

Ще один беззмінний герой міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT — актор, продюсер, режисер, письменник Віктор Андрієнко. Його теж можна привітати: цьогоріч метру вітчизняного кіно виповнилося 60 років, він отримав звання заслуженого артиста України, а у вересні, як режисер розпочав зйомки нової пригодницької стрічки «Легенди Чарівнолісся».

Учасниками VІ Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT у секції «Діти — дітям. Аматорське кіно» є юні творці з Харкова, Маріуполя, Кропивницького, Одеси, Львова, Полтави, Сум, Києва, Луганська, Херсону. Загалом у цьому конкурсі змагатимуться 38 аматорських фільмів. Вперше в історії фестивалю на переможця чекає грошова винагорода — 5 тисяч гривень.

Оцінювати фільми та обирати найкращі будуть, як і раніше, два склади журі. Професійне працює під головуванням Віктора Андрієнка. Дитяче очолює юна одеситка Аріша Ромашкова. «Часто вибір дітей та дорослих не збігається», — зауважив Віктор Андрієнко в розмові з кореспондентом Вікна-Одеса.

Після урочистої церемонії обидва журі приступили до перегляду фільмів — незалежно один від одного.

У суботу в «Молодій гвардії» відбудуться наступні майстер-класи, а потім нагородять переможців. До речі, найкращі світлини, зроблені на попередніх фестивалях NEXT Євгеном Волокіним, в ці дні можна побачити в холі кіноконцертного комплексу. Відібрати найвдаліші, каже автор, було нелегко, адже кожен дитячий фестиваль — безліч подій, емоцій, вражень.