NEXT_160-600_Музей кино

В Одесі відбудеться шостий Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT

4–5 жовтня в Одесі відбудеться традиційний, вже шостий Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT. Прийматимуть кінофорум Український дитячий центр «Молода гвардія», Одеська кіностудія та мережа кінотеатрів «Планета Кіно».

— «Молода гвардія» — єдиний в Україні дитячий центр, кіноконцертний зал якого вміщує 1200 юних глядачів, — зазначає президент фестивалю Ольга Щербакова, — а це величезна, як зараз кажуть, «фокус-група», покликана оцінювати якість вітчизняного й зарубіжного дитячого кіно. Одеська кіностудія — найперша в Україні кінофабрика, яка вже 100 років є виробником кінострічок, а «Планета Кіно» — це фантастичне місце, де кіно та творчі зустрічі проходять у сучасних кінозалах в приємній атмосфері.

Два фестивальні дні обіцяють бути насиченими до краю. Як і на попередніх кінофорумах кіно оцінюватимуть два склади журі — дитяче й доросле, представники якого визначать свого переможця.

На жаль, дитячого кіноконтенту в Україні не так багато, а тому професійне кіно на фестивалі буде репрезентоване стрічками виробництва Польщі, Болгарії, Австралії і, звісно, України. Заявки на участь у секції «Діти — дітям. Аматорське кіно» вже надіслали юні режисери із Харкова, Маріуполя, Кропивницького, Одеси, Львова, Полтави, Хмельницького, Запоріжжя. До слова, прийом заявок ще триває до 1 жовтня 2019 року. А на переможців чекають призи та дипломи від організаторів фестивалю.

А ще, на шостому кінофестивалі NEXT (і це вже також традиція) дітей навчатимуть. Колись придумане фестивальне гасло «Розважаючи — розвивати» не втрачає своєї актуальності, тож два фестивальні дні, окрім перегляду фільмів, будуть щільно заповнені майстер-класами та творчими зустрічами із професіоналами кіноіндустрії. Окремий майстер-клас, але вже для дорослих — керівників кіношкіл України — буде присвячено формату web-серіалів, основам та особливостям створення контенту для діджітал-платформ.

____________________________________________________________

Положення про організацію та проведення VI Міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT

24.09.2019.