Про iсторiю та сьогодення: дитяча екскурсiя на Одеську кiностудiю

Дружні стосунки Одеської кіностудії та всеукраїнського дитячого центру «Молода гвардія», які розпочалися під час четвертого міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, продовжуються і поза межами щорічного кінофоруму в Одесі.

Кіностудія запросила дітей та підлітків «Молодої гвардії» на екскурсію. Понад півсотні дітей з середніх та старших класів, які зараз відпочивають у дитячому таборі, відвідали знімальні павільйони, побували в Музеї кіно, послухали історії зйомок легендарних стрічок, дізналися про прийдешні ювілеї, які незабаром відзначатимуть на Одеській кіностудії. В 2018 році виповнюється 80 років від дня народження Володимира Висоцького і 125-ть від дня народження «королеви німого кіно» Віри Холодної. На початку ХХ століття творчість акторки було тісно пов’язана з Одесою і тодішньою Одеською кінофабрикою.

Музей кіно на Одеській кіностудії було відкрито в 2017 році, який є роком 110-річчя українського кінематографу. Незабаром на музей очікує розширення. Як розповів директор Одеської кіностудії Андрій Осіпов, окрему експозицію буде присвячено освітлювальній, кінематографічній техніці та винахіднику, творцю першого апарату для кінознімання та кінопроекції Йосипу Тимченку. Якби уродженець Харківської губернії і головний механік Новоросійського (Одеського) університету був більш підприємливим і запатентував свій винахід, батьком кінематографу був би він, а не брати-французи Люм’єр, які власну розробку представили за два роки після Тимченка.

Зараз на Одеській кіностудії режисер Ігор Петров-Козловський знімає повнометражний фільм «Таємниця старого хронометру», в якому йтиметься про історію винахідника, і про зустріч Йосипа Тимченка з Вірою Холодною.


NEXT_160-600_Музей кино