NEXT_160-600_Музей кино

Учасників фестивалю NEXT познайомили з діяльністю «Жовтого автобусу»

Дітей з міста Кропивницький, які приїхали на VI міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT, познайомили з діяльністю громадського проекту «Жовтий автобус».

Зустріч у залі Одеської кіностудії, яка надає партнерську підтримку фестивалю NEXT, провела виконавчий директор проекту Яна Южаніна. Допомагав їй Даніїл Прудкогляд, випускник табору операторської майстерності — одного з проектів «Жовтого автобусу». До того ж Даніїл входить до складу дитячого журі VI фестивалю NEXT.

Проект «Жовтий автобус», що існує вже кілька років, орієнтований на творчу освіту дітей з підконтрольних Україні територій у Донецькій та Луганській областях та тих, хто переїхав з тимчасово окупованих населених пунктів на Донбасі, з Криму тощо в інші регіони України.

Задля цього «Жовтий автобус» збирає команду професіоналів у галузі кіно та медіа і влаштовує для дітей та підлітків від 12 до 17-ти років майстер-класи, інтерактиви та літні кінотабори по всій країни.

Нині проект працює в трьох напрямках: кіно, анімація, журналістика.

Свою першу експедицію «Жовтий автобус» здійснив у 2016 році. З того часу його вихованцями стали понад 4 тисяч підлітків. У чотирьох містах на Сході — Авдіївці, Попасній, Миколаївці та Красногорівці — творчі майстерні «Жовтого автобусу» працюють донині.

На ІІІ Міжнародному кінофестивалі NEXT проект «Жовтий автобус» було нагороджено почесним дипломом. Під час нинішнього кінофесту «Жовтий автобус» представить кілька кіноробіт, створених упродовж нещодавніх експедицій країною та під час творчих таборів.

04.10.2019.