VIII Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT: офлайн-зупинка в Одесі

В Одесі працює VIII Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT, конкурсний форум ігрового, документального й анімаційного кіно для дітей та підлітків. Втім, сказати, що до фестивалю змогли долучитися лише ті, хто саме зараз перебуває в чорноморському місті, було б неточно: пандемія коронавірусу, змінивши звичний формат зустрічей, водночас розширила фестивальний простір – принаймні, віртуально.

Цьогорічний NEXT стартував 1 червня і проходить онлайн. Винятком, причому справді приємним, емоційним і насиченим, став сьогоднішній день, коли учасники конкурсної програми, глядачі й гості змогли нарешті поспілкуватись не лише через Інтернет, а й в реалі – на зустрічах в кіно-концертній залі Всеукраїнського дитячого центру «Молода гвардія», що вже не вперше гостинно став основним майданчиком для дитячого кінофестивалю.

Нагадаємо: перший NEXT відбувся в січні 2016 року, відразу започаткувавши свої власні традиції. Відтоді незмінним залишається головний принцип форуму: «Розважаючи – розвивати», наголошує продюсерка фестивалю Ольга Щербакова.

В рамках фестивалю відбуваються покази фільмів, відзнятих професійними кінематографістами з різних країн, і – на великому екрані демонструють кіно, що його творять діти з усієї України, учні кіношкіл, аматори, які роблять перші (і не такі вже й невпевнені) кроки до світу кінематографу. Учасниками фестивалю за цей час стали понад 20 тисяч дітей – вони дивились стрічки й показували власні роботи, оцінювали доробок ровесників, вчилися на майстер-класах, творчих зустрічах із знаними фахівцями, відвідували Одеську кіностудію (до речі, така екскурсія на студію запланована на завтра).

Зазвичай на фестивалі працюють два журі – доросле, до складу якого входять професіонали, режисери, сценаристи, актори, продюсери, і дитяче (до слова, котре з журі суворіше й прискіпливіше – то ще питання). Цьогоріч – все через корективи, внесені карантином, переглядом й оцінюванням конкурсних робіт займаються лише юні кінокритики – з дитячого журі, яке очолюють Вікторія Басюк (Вінниця) і Роман Жила (м. Гребінка Полтавської області). Також у складі журі: Анастасія Салабай (Львів), Тимур Плотніков (Одеса), Катерина Пономаренко (Кропивницький), Дар'я Дідіченко (Полтава), Яся Крижановська (Одеса), Яся Новічихіна (Одеса), Олександра Куневич (м. Олександрія Кіровоградської області).

На їх вердикт чекають фіналісти відбору – сім закордонних фільмів, п’ять анімаційних і 22 стрічки, створені аматорами – дітьми з Одеси, Кропивницького, Харкова, Маріуполя, Сум, Херсона, Запоріжжя, Дніпра, Києва… Це дуже різні історії – і за жанром, і за темою, сумні й веселі, філософські й жартівливі. Йдеться в них про одвічні конфлікти батьків та дітей, про історію України й національну символіку, про шкільне життя, про великі мрії маленьких людей, про сучасні гаджети, що без них неможливо уявити сьогоднішній день, і про те, що вони ніяк не можуть замінити головне – людей, які поруч…

Переможці отримають дипломи, призи, спеціальні відзнаки. А також – подарунки-сюрпризи від почесного амбасадора і незмінного голови професійного журі кінофестивалю NEXT, заслуженого артиста України, сценариста, режисера й письменника Віктора Андрієнка.

Про своє рішення журі оголосить 7 червня, коли VIII Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT фінішує, давши початок фестивалю наступному.

Фото Євгена ВОЛОКІНА.


NEXT_160-600_Музей кино