11.04.2025
Гідрометцентр: в Одесі та області очікується покращення погоди
Протягом наступних п'ять діб на Одещині та вздовж морського узбережжя очікується покращення погодних умов, прогнозує Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів.
Вночі 11 квітня на Одещині спостерігались дуже несприятливі погодні умови. Мінімальна температура повітря сягала позначок від -2,4 – +0,1 градуса в південних та центральних районах до -4,4 градуса на півночі області.
Наразі продовжує діяти
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, температурний рекорд 11 квітня – 24,7 градуса тепла – був зареєстрований в Одесі торік, у 2024-му. А історичний мінімум цієї дати для Одеси – 2,8 градуса морозу – зафіксовано 1954 року.
Вночі та вранці 12-13 квітня по області ще очікується заморозок від нуля до 5 градусів морозу. А вже вдень 12 квітня опади припиняться, вітер послабшає та почнеться поступове підвищення температурних показників в нічні та денні години.
Протягом найближчої доби в Одесі та області буде хмарно з проясненнями, без істотних опадів.
Вітер північний, 9-14 м/с.
Нічна температура повітря в Одесі – 1-3, денна – 8-10 градусів тепла. По регіону: вночі – 0-5 градусів морозу (місцями – 1-3 вище нуля), вдень – 7-12 градусів вище нуля.
Відчутне потепління очікується вже після 13 квітня, наступного тижня.
11.04.2025
Шахрайський call-центр в Одесі: судитимуть учасників злочинної групи, що ошукали громадян Чехії
10.04.2025
На Одещині шахраї виманили у матері безвісти зниклого на фронті військового понад 400 тисяч
20.03.2025.
О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).
В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.
Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).
читати повністю