09.01.2025
Замість МСЕК: у трьох одеських лікарнях організовано експертні команди лікарів
В Одесі у багатопрофільних кластерних лікарнях (міські клінічні лікарні № 1, № 10 і № 11) організована діяльність експертних команд лікарів, що мають замінити медико-соціальну експертизу (МСЕК).
Про це повідомили сьогодні в Одеській мерії, надавши роз'яснення, як працюватиме нова структура.
✔️ 15 листопада 2024 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи». Згідно з цим документом, з 1 січня 2025 року функція медико-соціальної експертизи в Україні змінюється, і замість оцінки втрати працездатності впроваджується оцінювання повсякденного функціонування особи.
✔️ Замість МСЕК на базі багатопрофільних кластерних лікарень, до яких в Одесі увійшли міські клінічні лікарні № 1, № 10 і № 11, працюватимуть експертні команди лікарів-практиків, що зможуть якісно та обʼєктивно оцінювати функціональні можливості осіб, їхню здатність до самостійного життя та роботи.
✔️ Директорами кластерних лікарень створені експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджено перелік лікарів, які пройшли відповідне навчання, мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи та входять до складу експертних команд.
Затверджено положення, порядок проведення та графік роботи експертних команд, призначені відповідальні особи з питань організації проведення оцінювання.
✔️ Склад експертних команд формується індивідуально для проведення кожного оцінювання. До нього входять не менше ніж три особи з переліку лікарів, які мають право проводить оцінювання в складі експертних команд. До складу обовʼязково має входити лікар-терапевт або профільний лікар щодо супутнього захворювання або ускладнень.
✔️ Розгляд справ здійснюється в порядку черговості на підставі електронної черги, яку формує електронна система. Розподіл справ між командами відбувається за індивідуальним принципом розгляду та відповідно до співпадіння профілю команди та основного діагнозу, а також доступності часу, який необхідний для розгляду.
✔️ Після постановки в чергу, до дня розгляду справи ані адміністратор, ані члени команди не знатимуть, чию справу вони будуть розглядати. Так само пацієнт не матиме доступу до персонального складу команди, що проводитиме оцінювання.
✔️ Якщо людина не згодна з рішенням експертної команди, вона має право його оскаржити. Це можна зробити двома способами: перший — через свого лікуючого лікаря, який направляв на оцінювання, він може подати оскарження через електронну систему. Другий варіант — звернутися самостійно до Центру оцінювання функціонального стану особи (для цього на його адресу потрібно надіслати скаргу в паперовій формі).
✔️ Розгляд оскаржень проводитимуть експертні команди Центру, до складу яких входять лікарі з державних закладів охорони здоровʼя з усієї країни. Ця процедура забезпечує право особи на перегляд рішення та гарантуватиме обʼєктивність і справедливість процесу, запевняють у Міністерстві охорони здоров'я.