04.03.2024

Найстрашніша одеська трагедія часі війни: продовжується ліквідація наслідків ворожої атаки

В Одесі вже третю добу тривають роботи з розбору завалів багатоповерхівки, в яку під час атаки на місто, вчиненої російськими терористами в ніч на 2 березня, влучив ворожий дрон.

Пошуково-рятувальна операція, метою якої було знайти живих і звільнити з-під уламків тіла загиблих, завершилась напередодні ввечері. «Майже дві доби рятувальники, служби взаємодії, волонтери, громадські організації та небайдужі громадяни працювали, допомагали та підтримували один одного. Психологи надавали допомогу рідним та близьким. На жаль, дива не сталось», – йдеться в повідомленні обласного управління ДСНС.

Жертвами агресорів стали 12 людей, п'ятеро з них – діти: чотиримісячний Тимофій, трирічний Марк, семимісячна Ліза, восьмирічна Злата і дев'ятирічний Сергій. Останні троє дітей – з однієї родини, їхні батьки також загинули.

Як повідомили сьогодні в Одеській мерії, у дев'ятиповерхівці на вул. Добровольского зруйновано 18 квартир, ще 33 квартири – пошкоджені. Загалом внаслідок нічної ворожої атаки пошкоджень різного ступеня зазнали 12 житлових будинків, дитячий садок та котельня. Вибуховою хвилею вибито 78 вікон у квартирах та 116 – у під'їздах, понівечено 11 балконних блоків.

Комунальні служби разом із співробітниками керуючих компаній ліквідовують наслідки: закривають вікна, очищують двори від уламків, прибирають територію та вивозять сміття. В цих роботах щодня задіяні близько 200 комунальників та спецтехніку. За два дні вивезено 1 тис. 810 куб. м сміття.

Тим часом мер Одеси Геннадій Труханов звернувся до мешканців пошкодженого та прилеглих будинків з проханням не підходити близько до місця розбору завалів. Це створює загрозу для життя, адже необхідно в найкоротші терміни прибрати всі конструкції, що нависають та створюють небезпеку.

Міський голова також прокоментував ситуацію щодо вцілілої частини будинку: за попередніми даними вона придатна для проживання. Наразі Одеська державна академія будівництва та архітектури готує свої висновки.

Районна адміністрація продовжує оформлення документів на отримання постраждалими компенсації з міського бюджету та за програмою єВідновлення.

Що стосується розселення, то з таким питанням звернулося троє людей. Всі заявки відпрацьовані, повідомили в мерії.

Нагадаємо, чергову атаку російські терористи здійснили серед ночі. Ударні безпілотні літальні апарати типу "Shahed-131/136" були спрямовані на Одещину з акваторії Чорного моря. Як повідомили Сили оборони півдня України, ворог запустив вісім дронів-камікадзе. Підрозділи ППО в інтенсивному режимі відбивали цю атаку протягом години. Сім цілей було знищено.

Один з дронів під час маневрів серед житлових кварталів Одеси влучив у панельний 9-поверховий будинок у спальному районі, спричинивши масштабне руйнування і загибель людей.

За попередніми оцінками військових, «шахед» міг містити посилену бойову частину. Про це сказала керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк. Вона зазначила: «Останнім часом ми фіксуємо спроби ворога запускати дрони на дуже низьких висотах. Це певною мірою відводить від систем протиповітряної оборони, ускладнює їх виявлення та нашу роботу по їхньому збиттю. БпЛА ідуть низько над рівнем моря і потім раптово піднімаються на ту висоту, з якої наноситься удар. Також ворог модифікує свої дрони, змінюючи двигуни, змінюючи бойову частину. Тому цілком імовірно, що могла бути посилена бойова частина. І у зв'язку із цим – такі руйнування. Але це вже встановить слідство і експертиза та відповідні фахівці».

Тим часом одесити продовжують нести квіти й дитячі іграшки до імпровізованого меморіалу – в пам'ять про тих, кого вбила Росія.

Фото Одеської мерії.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
4-я Пригородная улица
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки

РђРЅРѕРЅСЃРё

Кураторська екскурсія «Багатогранний Геннадій Гармидер. Живопис, графіка»

Мистецько-інформаційна виставка «Небачена Сила»

Загружается...