12.12.2023

Після ракетного обстрілу: Одеський художній музей відновлює свою роботу

Одеський національний художній музей, що постраждав через ракетний обстріл російських терористів 5 листопада, знову готовий приймати відвідувачів.

15 грудня з 12:00 до 17:00 тут відбудеться День відкритих дверей. Вхід вільний.

Про це повідомили сьогодні в музеї.

На ФБ-сторінці установи також інформують про екскурсії виставками та музейним гротом (про їх час та вартість можна довідатись тут).

Наразі в музеї працюють виставки Марґіт та Романа Сельських «Сонце Заходу / Sol Occidens», Володимира Семківа «Радість» та Бориса Айзенберга «Квіти за відвалами».

Нагадаємо: російські агресори мало не знищили музей, вкотре атакувавши Одесу. Ворожа ракета прилетіла поруч з будівлею, утворивши величезну вирву на вулиці Софіївській. Це сталося напередодні дня народження музею: 6 листопада йому виповнилося 124 роки.

Одеський національний художній музей, який володіє визначною колекцією предметів мистецтва, розташований у самому центрі Одеси. Його будівлю було зведено в період між 1824 і 1828 роками. Після закінчення будівництва споруду освідчив відомий одеський архітектор Франс Карлович Боффо. Першою власницею палацу була графиня Ольга Станіславівна Наришкіна (уроджена Потоцька).

1888 року палац придбав одеський міський голова Григорій Григорович Маразлі — відомий громадський діяч, колекціонер і меценат. 1892-го він передав палац місту з метою створення в ньому музею витончених мистецтв. Відкриття музею відбулося 24 жовтня (6 листопада) 1899 року.

Архітектура палацу втілює в собі кращі традиції класицизму початку ХІХ століття. Центрична композиція споруди вирізняється строгою та гармонійною витонченістю — двоповерховий корпус з портиком із шести колон корінфського ордеру, що підтримують фронтон, і два симетрично розташовані одноповерхові флігелі, з’єднані округлими галереями.

Данина епосі романтизму — облаштований під центральною частиною основного корпусу грот зі склепінчастим перекриттям, що імітує природню печеру зі штучним водоспадом. Від нього в бік ідуть підземні галереї, що мали вихід до просторого саду, який спускався схилом до морського узбережжя.

У великій музейній колекції представлено роботи видатних митців, що працювали у різні часи та в різних жанрах, – від академічного живопису майстрів XIX століття до творчих пошуків століття XXI.

Кардинальні зміни в історії Художнього музею пов'язані з іменем відомого українського художника і громадського діяча Олександра Ройтбурда (1961-2021 рр.). Він очолив заклад в березні 2018 року (попри шалений спротив місцевих ексрегіоналів) і зумів перетворити його на одну з найпопулярніших, сучасних, цікавих і привабливих локацій на культурній і туристичній мапі Одеси.

В жовтні 2021 року, вже після смерті Олександра Ройтбурда, Одеський художній музей отримав статус національного.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки