02.06.2023

На Одещині ліквідовано схему «відкатів» у Чорноморській міській раді, ‒ СБУ

На Одещині викрито корупційну схему в одному з управлінь Чорноморської міської ради. Про це повідомило сьогодні управління Служби безпеки України в Одеській області.

За даними СБУ, керівниця управління налагодила систему «відкатів» за перемогу у тендерах на отримання замовлень за рахунок місцевого бюджету. Для реалізації оборудки її учасники штучно завищували вартість відповідних товарів, послуг та робіт. Свої «послуги» посадовиця оцінювала у 10% «відкату» від загальної суми укладеного договору.

За неправомірну вигоду вона «гарантувала» сприяння у перемозі в тендерах на закупівлю товарів, надання послуг та виконання робіт за рахунок місцевого бюджету. Гроші підприємці мали передавати через посередника.

Співробітники СБУ затримали чиновницю під час отримання 105,6 тис. грн. від одного з підрядників після проведення розрахунків за договором з монтажу систем вентиляції та обслуговування мереж теплопостачання на загальну суму понад 1 млн грн. Директора підрядної комерційної структури затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі організаторці оборудки повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Директору фірми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369 (надання неправомірної вигоди службової особі, яка займає відповідальне становище) Кримінального кодексу України.

Вирішуються питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення начальниці управління від займаної посади.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі СУ ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників СБУ і процесуального керівництва обласної прокуратури.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300