28.04.2023

В Одесі судитимуть подружжя російських шпигунів

Слідчі Служби безпеки України завершили досудове розслідування щодо двох російських агентів, яких у грудні минулого року затримала військова контррозвідка в результаті спецоперації в Одесі.

Матеріали справи скеровано до суду. Про це повідомили сьогодні в управлінні СБУ в Одеській області.

Як встановило слідство органів безпеки, зловмисники збирали розвіддані про місця можливої дислокації та переміщення підрозділів протиповітряної оборони ЗСУ на території регіону.

Втім співробітники СБУ своєчасно викрили російську агентуру і встановили контроль за нею ще на первинному етапі підривної діяльності. Зрештою обох шпигунів затримали при спробі передачі закритих відомостей до РФ.

Подружжя шпигунів – чоловік (народився в Одесі, але згодом служив у російській армії та брав участь у бойових діях на території Чечні) та дружина – громадяни РФ. Вони були завчасно відправлені в Україну ще у 2018 році та отримали посвідку на проживання.

Легалізувавши своє перебування, перейшли у так званий «режим очікування». Агенти вивчали суспільно-політичну обстановку в регіоні, налагоджували товариські відносини з мешканцями Одеси. Знайомих планували використати для проведення розвідувальної діяльності.

А вже після 24 лютого насамперед намагалися виявити бойові позиції зенітно-ракетних комплексів «Crotale» і розташування польових артилерійських складів з боєприпасами до ЗРК.

Наразі до суду скеровано обвинувальні акти стосовно обох агентів, які обвинувачуються у шпигунстві, вчинене іноземцем за попередньою змовою групою осіб. Звинувачення висунуто за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України.

За клопотанням прокурора обвинувачені перебувають під вартою без альтернативи внесення застави. Їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Служби безпеки Одеської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300