01.02.2023

Адміністрація морських портів України – про підсумки 2022 року

За підсумками 2022 року у надзвичайно важких військових умовах порти України перевантажили понад 59 мільйонів тонн вантажів. Про це повідомила Адміністрація морських портів України.

В АМПУ уточнили, що експорт склав 47,8 мільйона тонн, імпорт – 6,2 мільйона тонн. Лідерами за номенклатурою вантажів стали зернові (28,8 мільйона тонн) та наливні (4,8 мільйонів тонн). Морський транспорт торік забезпечив 54% експорту.

В АМПУ зазначають, що безумовним досягненням 2022-го стало підписання та пролонгація до 18 березня 2023 року «Зернової Ініціативи», яка дозволила розблокувати порти Великої Одеси. 1 серпня 2022 року перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту й попрямувало до Лівану. Загалом завдяки нелюдським зусиллям аграріїв, перевізників та портовиків, всупереч обстрілам транспортної та критичної інфраструктури, всупереч перепонам, які створювали представники країни-агресора – за підсумками 2022 року 614 суден експортували понад 16 мільйонів тонн агропродукції до 40 країн світу.

«Звісно, цей показник міг би бути значно вищим, як би не протиправні дії Росії, яка всіма силами блокує ефективну роботу «зернового коридору». Через затримку російською стороною суден у Босфорі щомісяця Україна втрачає можливість експортувати понад 3 мільйона тонн зернової продукції, яку вкрай потребують нужденні країни Африки та Азії, – наголосив в.о. голови АМПУ Олексій Востріков. – 2022 рік повинен був стати роком розбудови портової інфраструктури, і ми почали його дуже потужно. Але дата 24 лютого докорінно змінила наші плани. Минулий рік став роком боротьби. Одним із головних завдань нашої команди, в умовах блокування роботи більшості українських портів, було розвинення транспортної логістики Дунайського регіону. Ми зробили акцент на розвиток державно-приватного партнерства та на максимальну дерегуляцію бізнесу. Саме завдяки цим комплексним діям вдалось забезпечити безперебійне функціонування портів Дунайського регіону».

Як результат, Дунайські порти показали найкращі результати роботи за всі роки незалежності України. Порт Рені у 5 разів перевищив показники за обсягами вантажопереробки. За підсумками року він склав 6,82 млн тонн – проти 1,37 у 2021 році. Порт Ізмаїл вдвічі, у 2022 році – 8,89 млн тонн, проти 4 млн тонн у 2021 році. Усть-Дунайськ – 785 тис. тонн, проти 64 тис. тонн.

Також відзначається, що вперше за багато років завдяки експлуатаційним роботам з днопоглиблення біля глибоководних причалів портів Ізмаїл та Рені вдалося досягти паспортних показників. Це є суттєвим стимулом для розвитку судноплавства на річці Дунай у південному регіоні нашої країни. Днопоглиблювальні роботи виконувались власними силами при безпосередній участі філії «Днопоглиблювальний флот» ДП «АМПУ».

«Попри те, що дунайські порти залучили майже усі наявні потужності для перевалки вантажів, потенціал для подальшого розвитку у 2023 році є. Це – модернізація портової інфраструктури, будівництво нових терміналів, продовження робіт з днопоглиблення та залучення інвестицій», – додав керівник Адміністрації морських портів України.

Фото АМПУ.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300