30.01.2023

Президент України і Прем’єр-міністр Данії відвідали Миколаїв та Одесу

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен відвідали Миколаїв (у межах шефства, яке королівство взяло над відновленням українського міста) і Одесу.

Про це повідомила пресслужба глави держави.

Як наголосив Володимир Зеленський, у цій поїздці Метте Фредеріксен та члени данського уряду на власні очі побачили, що потрібно Україні для гарантування повної безпеки південних регіонів нашої держави. «Вдячний, що ми зустрічаємося сьогодні не в столиці, Києві, а саме в Миколаєві та Одесі, щоб на власні очі побачити всі деталі цієї нахабної війни з боку Росії», – сказав глава держави.

У першій половині дня гості побували в героїчному місті Миколаєві, яке російська армія систематично намагається знищити. Тут Володимир Зеленський і Метте Фредеріксен оглянули будівлю Миколаївської обласної військової адміністрації, яку було частково зруйновано внаслідок російського ракетного обстрілу 29 березня 2022 року. Тоді жертвами російської атаки стали 37 людей.

Український Президент розповів очільниці уряду Данії про руйнування, яких зазнало місто через ворожі обстріли, і про потреби у відновленні інфраструктури Миколаєва. Вони також відвідали Миколаївський морський торговельний порт і оглянули резервуари для зберігання олії, що були зруйновані внаслідок ворожих ракетних і дронових атак.

Крім того, Володимир Зеленський і Метте Фредеріксен побували в індивідуальному тепловому пункті, обладнаному установкою для очищення та роздачі води. Цей проект реалізовано за сприяння Данії, яка однією з перших надала місту допомогу в забезпеченні мешканців питною водою після того, як російський агресор зруйнував традиційну систему водопостачання з річки Дніпро.

Президент України й Прем’єр-міністр Данії також відвідали один із госпіталів Миколаєва, де лікуються поранені українські захисники. Володимира Зеленського та Метте Фредеріксен поінформували про роботу госпіталю в умовах повномасштабного російського вторгнення. Президент вручив військовослужбовцям і медичним працівникам цінні подарунки.

«Завдяки активним діям наших воїнів вдалося відігнати окупантів від рубежів міста, і це скоротило кількість обстрілів. Я дякую Данії, зокрема, за оборонну підтримку, яка допомагає нам забезпечувати наших українських героїв на полі бою необхідною технікою, зброєю, підтримкою», – зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, під час перемовин сторони докладно обговорили потреби України задля гарантування безпеки південних регіонів. «Все ж треба ще дуже багато зробити для гарантування повної, фундаментальної безпеки для нашого Миколаєва та для звільнення півдня нашої держави від російських терористів. Сьогодні наші партнери побачили на власні очі, чого саме ми потребуємо», – сказав Президент.

Також під час зустрічі йшлося про потреби у відновленні інфраструктурних та соціальних об’єктів, які постраждали від російських ударів.

«Сотні різних обʼєктів у Миколаєві та області зруйновані вщент. Це житлові будинки, соціальна та економічна інфраструктура, транспортні обʼєкти. Інфраструктура для постачання питної води – на одному з таких об’єктів, що підтриманий Данією, ми сьогодні також були. Росія завдає невибіркових ударів по всьому, що є основою життя наших людей. Я дякую Данії за розпочату спільну роботу з відновлення такої основи. Сьогодні ми обговорили, що вже робиться та що ще необхідно зробити. Але не в майбутньому, а найближчим часом», – розповів Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що Данія стала однією з перших країн-партнерів, яка прийняла пропозицію нашої держави взяти шефство над відбудовою в Україні, зокрема міста Миколаєва. «Я вдячний коаліційному уряду Данії за створення окремого фонду з допомоги нашій державі. Одним із ключових напрямів роботи фонду має стати саме відбудова. Я вірю, що разом нам вдасться повернути мир і розвиток Миколаєву та всьому регіону», – наголосив глава держави.

Він також висловив подяку Данії за приєднання до української ініціативи Grain from Ukraine. «Дуже важливо, щоб ця ініціатива, як і загалом продовольчий експорт з Одеси, із наших портів, із України загалом, не лише зберігалась, а й розширювалась», – заявив Володимир Зеленський.

Президент акцентував на необхідності розширення Чорноморської зернової ініціативи на порти Миколаївської області та усунення будь-яких перепон, що обмежують рух відповідних суден, а також висловив сподівання на підтримку Данії і і цьому питанні.

Зі свого боку Метте Фредеріксен назвала російські атаки на цивільну інфраструктуру брутальними й такими, які ніколи не буде забуто.

Премʼєр-міністр повідомила, що Данія долучається до ініціативи Grain from Ukraine, а також і далі підтримуватиме відбудову в Україні.

«Мене дуже надихнула наша сьогоднішня поїздка у Миколаїв. Я побачила цих неймовірних людей. Наша робота буде не лише у відбудові. Також інвестиції – ми хочемо створювати робочі місця, відновлювати економіку разом із данським бізнесом. Я думаю, що багато данських компаній мають чим поділитися, особливо в такій царині, як енергетика, екологічні рішення, енергоефективність. Знаю, що це вас також цікавить. Рішення, які зараз можуть підтримати процес реконструкції України, а також допомогти вам на шляху до ЄС», – наголосила Метте Фредеріксен.

Глава держави відзначив, що Метте Фредеріксен прибула в Україну на чолі потужної урядової делегації, до якої також увійшли віце-прем'єр-міністр – міністр оборони Якоб Еллеманн-Єнсен і міністр закордонних справ Ларс Локке Расмуссен. «Цей візит – важливий символ незмінної та потужної підтримки Данією нашої боротьби за свободу та спільні європейські цінності», – наголосив Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами переговорів із данською делегацією в Одесі.

Як повідомив Президент, однією з ключових тем переговорів була оборона. «Я дякую Данії за суттєву допомогу в посиленні нашої артилерії, зокрема за фундаментальне рішення щодо постачання гаубиць Caesar. Також дякую особисто пані Премʼєр-міністру та віце-премʼєр-міністру – міністру оборони за готовність Данії долучитися до нашої танкової коаліції», – заявив глава держави.

Сторони також обговорили можливості посилення протиповітряної та протикорабельної оборони для півдня України. «Ключове питання при цьому – швидкість. Це стосується абсолютно всіх наших партнерів, усіх наших друзів, які хочуть підтримати Україну», – акцентував Володимир Зеленський.

Представники України й Данії обговорили співпрацю на рівні Європейського Союзу та євроатлантичних структур. Також ішлося про продовження санкційних обмежень щодо Росії та затвердження 10-го санкційного пакету. «Усі ми над цим працюватимемо. Ми готуємося до відповідних самітів. Саміт, який буде найближчими днями, – це саміт Україна – ЄС. Також сьогодні ми ще встигнемо обговорити майбутній саміт НАТО, що запланований цього року у Вільнюсі», – зазначив Президент.

Співрозмовники також приділили увагу економічній співпраці та міжнародним зусиллям, які здатні гарантувати безпеку і українському народові, і партнерам нашої держави. «Ми обговорили сьогодні, якою може бути участь Данії в реалізації пунктів формули миру. І я дякую пані Прем’єр-міністру за чітке запевнення, що Данія активно підтримуватиме цей напрям», – розповів Володимир Зеленський.

Глава держави також подякував Данії за дієву підтримку реформування системи правосуддя в Україні. Він запевнив, що наша держава продовжить розбудову антикорупційної інфраструктури.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Данії зазначила, що сьогоднішній візит є свідченням дружніх відносин двох країн. Вона наголосила, що вражена боротьбою України за свою свободу.

Метте Фредеріксен запевнила Володимира Зеленського, що Данія й далі підтримуватиме Україну, зокрема у військовій, гуманітарній сфері та у відбудові, адже народи двох країн поєднують фундаментальні демократичні цінності: воля, свобода й права людини. «Данія разом з вами, і ми залишатимемося близькими друзями й партнерами», – наголосила Прем’єр-міністр Данії.

На завершення Володимир Зеленський вручив Метте Фредеріксен орден княгині Ольги І ступеня, яким її було відзначено за вагомий особистий внесок у зміцнення міждержавної співпраці, підтримку незалежності й територіальної цілісності України. «Нехай ця нагорода символізує те, що Україна завжди буде вдячна вашій прекрасній, потужній державі, вашій сильній команді та вам особисто, пані Премʼєр-міністр, за принципову підтримку народу України в цей складний час», – резюмував Президент.

Фото пресслужби Президента України.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300