10.01.2023

«Укренерго»: в енергосистемі зріс дефіцит потужності

Станом на сьогодні, 10 січня, споживання електроенергії в Україні підвищилось – через низьку температуру та несприятливі погодні умови (сильний вітер) у більшості регіонів.

Також зросло споживання промисловістю та бізнесом, що є звичним для робочого дня. Внаслідок цього збільшився дефіцит потужності, у тому числі і в нічні години. Про це повідомила Національна енергетична компанія «Укренерго».

Для забезпечення балансу в енергосистемі до областей доведені ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. У багатьох областях ліміти вже перевищені, тому для збереження стабільної роботи енергосистеми застосовуються аварійні відключення.

Також в окремих регіонах через несприятливі метеоумови (поривчастий вітер) є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи.

У прифронтових областях на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій.

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію. Серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б повною мірою покрити потребу в електроенергії.

«Укренерго», виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених ракетними та безпілотними атаками ворога.

«Будь ласка, розумно споживайте електроенергію, користуйтеся енергоємними приладами почергово. Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень», – закликає НЕК «Укренерго».

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300