21.11.2022

Завтра в Україні діятимуть обмеження споживання електроенергії

Завтра, 22 листопада, з 00:00 до 24:00 у всіх регіонах України будуть застосовані планові відключення. Про це попередила сьогодні Національна енергетична компанія «Укренерго».

В компанії пояснили, що українська енергосистема все ще повністю не оговталася від шести хвиль ракетних ударів, вчинених російськими терористами, і не може працювати на повну потужність.

Зазначається, що «Укренерго» не відключає конкретні будинки, вулиці чи міста, а надає обленерго лише обсяги (мегавати), на які треба зменшити споживання.

Графіки відключень складають та застосовують обленерго, перелік яких можна знайти за посиланням http://bit.ly/3tGVpah.

Раніше в «Укренерго» повідомили, що лише через масовані ворожі ракетні атаки 15 листопада було пошкоджено 15 енергооб’єктів, не працювали тисячі кілометрів магістральних високовольтних ліній. Ця інфраструктура необхідна для видачі електроенергії з електростанцій та передачі з західних регіонів на схід, тобто по всій країні. Фахівці в режимі 24/7 працюють над відновленням енергосистеми, латають те, що можна залатати і замінюють те, що можна замінити.

«Для того, щоб втримати стабільну роботу енергосистеми в таких умовах та уникнути ще більших аварій, ми вимушені вдаватися до примусових обмежень споживання», – пояснили в компанії.

Також в «Укренерго» розповіли, що внаслідок терористичних атак росіян постраждало обладнання (приміром, трансформатори), що життєво необхідне для роботи всієї енергосистеми, а швидко замінити його неможливо. А, приміром, в деокупованих районах ремонтні бригади працюють разом із саперами: місцевість щільно замінована.

«Удари по енергосистемі – це єдине, що залишилося ворогу, який програє бій героїчним ЗСУ на фронті. Це потребує витримки та мужності, як від енергетиків, яким доводиться постійно ремонтувати знищене ворогом, так і від кожного українця, яким доводиться змінювати свій спосіб життя. Витримка і мужність – те, що нам знадобиться цієї зими, якщо ми хочемо перемогти», – наголосили в НЕК «Укренерго».

Ілюстрація: Нікіта Тітов.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

Оцифровка пленки
Реклама альбомов 300