19.10.2022

Мер Одеси: у міських сховищах цілодобово чергуватимуть комунальники

В одеських сховищах цілодобово чергуватимуть співробітники комунальних служб. Йдеться про об’єкти цивільного захисту, які знаходяться у комунальній власності міста.

Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов.

За інформацією мерії, в Одесі триває ремонт та облаштування сховищ. Результати роботи в одному з них – на вул. Спирідонівський, 12, показали на Офіційному сайті Одеси. Цей об’єкт розрахований на перебування 160 людей.

Крім внутрішніх оздоблювальних робіт і заміни інженерних мереж, тут встановлено нову систему вентиляції та протипожежне обладнання, генератор, лави, ліжка тощо. Ремонтні роботи виконувалися у рамках пілотного проєкту ООН.

Як зазначив Геннадій Труханов, наразі на балансі міських ЖКС – 67 сховищ, і всі вони відкриті під час повітряних тривог.

Закриття приміщень в інший час пов’язано з тим, що сховища використовували для ночівлі «сторонні особи» (йдеться про безхатьків), до того ж було зафіксовано випадки крадіжок обладнання. Зараз, коли кількість та тривалість повітряних тривог збільшилася, чергування комунальників у міських сховищах буде цілодобовим.

«Ми періодично отримуємо скарги щодо закритих сховищ. Найчастіше це приміщення ОСББ, відомчих або приватних будівель. Тож я звертаюсь до мешканців таких будинків: допомагайте один одному, домовляйтесь, призначайте чергових», – закликав мер.

Також він перевірив сховище на вулиці Затишній, 1. Воно розраховане на перебування 120 осіб. У приміщеннях укриття силами ЖКС був проведений ремонт із заміною інженерних комунікацій та встановленням сантехніки. За бюджетні кошти закуплені лісоматеріали для виготовлення лав та лежаків, бак для технічної води, вогнегасник, аптечки тощо.

Фото з Офіційного сайту Одеси.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

20.03.2025.

О больших бутылках и других украшениях Приморского бульвара

Расставлять по Одессе макеты стеклотары придумали на заводе шампанских вин. На промышленной выставке 1910 года в Александровском парке павильон этого завода венчала огромная бутылка (фото 1). Потом эта бутылка торчала над Французским бульваром, спрятанная за заводским забором. В 1928 году, во время съемок фильма «Человек с киноаппаратом», бутылка из-под шампанского (вероятно, уже другая) опять попала в кадр: оператор ее увидел на бульваре Фельдмана, как тогда называли Приморский бульвар (фото 2).

В 2008 году недалеко от памятника Ришелье снова появилась бутылка. Она рекламировала местное вино (фото 3). На следующий год перед Дюком построили огромный куб из полупрозрачной ткани (фото 4) — это тоже была своеобразная реклама одного из городских музеев: получить разрешение что-то поставить на Приморском бульваре считалось престижным.

Первый памятник здесь появился в 1828 году — это была бронзовая статуя одесского градоначальника Ришелье, которая стала и самым первым памятником в городе (фото 5). Второй памятник на бульваре появился в 1889 году, когда на шикарный постамент горожане поставили бюст поэта Пушкина (фото 6). Через 90 лет тут появился третий памятник — родившему в Одессе ученому-ракетостроителю Валентину Глушко. Его разместили на небольшой площади в самом начале бульвара (фото 7).

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Загружается...